Valve rozdaje VAC Bany. Tysiące kont niesłusznie zbanowanych

0

Valve rozpoczęło zdejmowanie VAC Banów z ponad 30 tysięcy wcześniej zbanowanych kont użytkowników, które zostały niesprawiedliwie zablokowane.

 

 

Kto dostał VAC Bana?

 

Z oficjalnych źródeł wiadomo, że zbanowanych zostało ponad 30 tysięcy Steamowych kont. Co ciekawe, bana otrzymali nie tylko zwykli gracze ale również kilku profesjonalnych, znanych e-sportowców!

 

Najprawdopodobniej wina w znacznej mierze leży po stronie niedawno wprowadzonego systemu zaufania (trust factor). Banowanie rozpoczęło się od 12 sierpnia. Valve dostało tysiące wiadomości od niezadowolonyvh graczy, którzy zostali niesprawiedliwie ukarani dożywotnią blokadą konta.

 

Stracili nie tylko konto

 

Oprócz niemożności korzystania z oficjalnych serwerów społeczności CS:GO, osoby, które dostały bana, straciły w niektórych przypadkach setki jak nie tysiące dolarów! Wszystko to za sprawą drogich skinów, które posiadali na swoim koncie. Sama blokada konta nie jest jeszcze aż tak dużym problemem niż w przypadku utraty konta z kosztownymi skórkami. Pomijamy kwestię strat wizerunkowych.

 

Wielkie odbanowywanie

 

W reakcji na liczne pozwy otrzymane przez Valve, developerzy rozpoczęli zmasowane odbanowywanie kont. Wiemy, że połowa blokad została już zdjęta dlatego wszystko jak się okazuje idzie w dobrym kierunku. Sytuację obrazuje poniższa grafika:

 

Valve banuje konta

 

Należy zaznaczyć, że takie pomyłki nie powinny mieć miejsca. Jednak z drugiej strony pozytywne jest to, że Valve jednak wciąż próbuje walczyć z oszustami.

 

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Read in English