Valorant Sezon 5.0. Nowa mapa Pearl oraz ranga Ascendant.

0
Valorant Pearl

5 Sezon Valorant już jest. Co nowego? Pearl zamiast Split oraz nowa ranga Ascendant.

Dokładnie 22 czerwca, zgodnie z zapowiedziami Riot Games, do Valoranta wprowadzono 5 sezon. Wraz z najnowszą aktualizacją, developerzy dodali wiele istotnych zmian w grze takich jak mapa Pearl czy nowa ranga Ascendant. Dowiedz się co nowego w Valorant 5.0.

 

 

5 Sezon Valorant – Pearl zamiast Split’a

 

 

 

Pearl zamiast Split w 5 sezonie Valorant

 

 

Zła wiadomość dla entuzjastów mapy Split! Na jej miejsce pojawia się coś nowego.

To już pewne, że miejsce Split’a zajmuje nowa mapa Pearl. Twórcy wprowadzili specjalny system kolejki, w którym przez okres dwóch tygodni możesz stopniowo poznawać mapę, grając mecze nierankingowe. Po tym czasie nowa lokacja dołączy do listy aktywnych map turniejowych, gdzie będziesz mógł rywalizować o wyższą rangę. Warto dodać, że developerzy po raz pierwszy w historii Valoranta, zdecydowali się zastąpić aktualną mapę, inną. Ci jak twierdzą, wycofują Split tymczasowo. Być może planują za jakiś czas zaskoczyć graczy nową odsłoną tej kultowej lokacji.

 

 

Nowa ranga: Ascendant

 

 

Nowa ranga Ascendant

 

 

Nowy update Valoranta to nie tylko zmiany w mapach. Twórcy na warsztat wzięli również system rang turniejowych.

Ascendant, to ranga, która została „wepchnięta” pomiędzy Diament, a Immortal. Skąd taka decyzja? Programiści stwierdzili, że przeważająca liczba graczy „siedzi” w niższej klasie rang, czyli brązach oraz srebrach. Ascendant ma być odpowiedzią na tę sytuację. Wprowadzenie jej ma równomiernie rozłożyć graczy z podziałem na odpowiednie rangi, oraz zachować prestiż jakim są wyższe poziomy.

 

 

Naprawa błędów

 

 

Ostatnim elementem, tym razem usprawniającym grę, jest naprawa licznych błędów. Poniżej przedstawiliśmy te najistotniejsze

 

Naprawa błędów dotyczyła trzech obszarów. Należą do nich: mapy, agenci oraz systemy gry.

Niewielkie zmiany dotyczą wyłącznie mapy Heaven, gdzie naprawiono niemożność użycia sprayu w garażu. Naprawy błędów doczekali się również agenci: Jett, Sova, Fade oraz Chamber. Programiści uporali się też z błędami systemowymi, do których należą między innymi:

  1. Nieprawidłowe animacje broni,
  2. Problemy ze zdobywaniem kul energii,
  3. Niemożność prawidłowego podłożenia Spike’a
  4. Brak aktualizacji niektórych danych, w przypadku rozłączenia się podczas meczu.

 

Uwaga! Sezon 5 Valorant to również nowy Battlepass, a wraz z nim nowe skiny! O tym jednak napiszemy nieco szerzej już wkrótce. Jeśli chcesz poznać różnice oraz podobieństwa między CS:GO a Valorantem, to napisaliśmy o tym osobny artykuł.

 

Tekst został napisany na podstawie oficjalnej strony Valoranta.

 

 

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Read in English