Najczęstsze błędy drużynowe popełniane przez graczy CSGO

Warto znać najczęściej popełniane błędy podczas gry drużynowej. Sprawdź czy przypadkiem Ty nie popełniasz kilku z nich.

 

Gracze podczas gry popełniają liczne błędy zarówno drużynowe jak i indywidualne, jedne są ważniejsze inne mniej, zdarza się to nawet profesjonalnym graczom na scenie esportowej. Nie da się ich całkowicie wyeliminować lecz można poprawić swoje wyniki wystrzegając się tych podstawowych, najgorszych błędów.

 

1. Mikrofon

Zacznijmy od mikrofonu. Idealną sytuacją jest gdy każdy z naszych przyjaciół z drużyny posiada mikrofon ( najlepiej podłączony:) ) często jednak zdarza się, że w drużynie mixowej w której gramy tylko 1 lub 2 osoby się z nami komunikują. Tak więc używajmy mikrofonu! Bardzo ważną sprawą jest INFO, które ma niezwykle wysoką wartość. Przypomnij sobie ile razy zginąłeś z powodu braku informacji o pozycji przeciwnika. Należy uważać też na błędne info lub niedokładne informacje. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do ilości i/lub lokalizacji przeciwnika lepiej gdy nie powiemy nic niż zmylimy naszych przyjaciół z drużyny. Zdarza się też, że niektóre osoby nadużywają mikrofonu mówiąc niepotrzebne rzeczy, najczęściej wtedy wyciszamy takiego delikwenta.  Starajmy się więc używać mikrofonu tylko w konkretnych sytuacjach. Ostatnią kwestią jest kiepski sprzęt lub niewłaściwe ustawienia mikrofonu. Jeśli mamy mikrofon ustawiony zbyt cicho lub zbyt głośno, w najlepszym przypadku nasi koledzy z drużyny będą zmuszeni tracić czas na dostrajanie głośności naszego mikrofonu, a w najgorszym nie zrobią z tym nic. Będziemy ich wtedy zagłuszać lub nie usłyszą tego co do nich mówimy co odbije się na jakości komunikacji.

 

2. Ekonomia

Nie muszę chyba mówić jak poprawna ekonomia potrafi wpłynąć na losy meczu. Zdarzają się spotkania, w których drużyna potrafi zrobić comeback z wyniku 2:14 do 16:14. Gdy w przypadku takiej sytuacji istnieje jeszcze szansa (choć mała) na wygranie meczu to wynik np. 6:14 jest jak najbardziej realny do dogonienia. Oprócz woli walki i chęci wygrania, ogromną rolę odgrywa też właściwe zarządzanie ekonomią. Niezwykle często gracze owładnięci desperacją poprawienia wyniku indywidualnego czy drużynowego decydują się na nieprzemyślane zakupy. Podczas gdy inni odkładają środki na następną rundę, oni kupują pełny ekwipunek, który po chwili tracą, dokładając następną cegiełkę do przegranej w meczu. Decyzje ekonomiczne w drużynie powinny być przemyślane wspólnie z innymi graczami ignorując własne zapędy. W ten sposób wraz z pozytywnym nastawieniem i wolą walki znacząco wzrasta szansa na odmianę losu spotkania. 

 

3. Gra drużynowa

Ten punkt pokrywa się nieco z poprzednim jednak istnieje kilka dodatkowych spraw, które składają się na grę drużynową. Z jakiegoś powodu człowiek dąży do tego aby być pierwszym i jest to zupełnie naturalne. Któż nie chce w każdym meczu zajmować najwyższego miejsca w tabeli? Podczas gdy osobie tej w danym dniu po prostu „siada” , jej odważna gra i inwazyjne zachowania nie są wielkim problemem jeśli zdobywa punkty dla drużyny. Kłopot pojawia się wtedy, kiedy wspomniana jednostka ma gorszy dzień i rushe których dokonuje owładnięta desperacją tylko ją pogrążają a drużyna w każdej rundzie po kilku chwilach musi grać w czwórkę. Do błędów gry drużynowej można zaliczyć wspomniany wcześniej brak info (czasem celowy), używanie granatów w niewłaściwy sposób (flashowanie dla siebie, oślepiając naszych) i wiele innych. Reasumując, błędy drużynowe to takie, w których nasz egoizm przekłada się ponad korzyści dla całej drużyny. Tego powinniśmy unikać – głupich, zbyt odważnych i egoistycznych zagrań solo.

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze