Mody do Minecraft. 20 najlepszych modyfikacji które musisz znać

0
Najlepsze mody do minecraft

Poznaj 20 najlepszych modów do Minecraft, które musisz sprawdzić. Odpicuj swojego Minecrafta i odkryj prawdziwą przyjemność z gry. Przygotowaliśmy dla Was pięć grup modyfikacji, są to narzędzia: poprawiające wydajność i użyteczność, rozwijające budowanie, umożliwiające wykonywanie zadań, stworzone do gry solo oraz dodające nowe moby.

Odkrywanie nowych światów oraz poprawa wydajności w grze to tylko kilka z wielu korzyści płynących z używania modów w Minecraft. W sieci dostępnych jest wiele przeróbek stworzonych przez samą społeczność dla innych graczy tej niesamowitej gry, co ważne, większość z nich jest zupełnie darmowa.

Jesteś już przygotowany do odpalenia modów? Zaczynajmy!

ESPORTLIFE

Najlepsze mody dodające Moby w Minecraft

Mody do Minecraft dodające Moby

W Minecrafcie, moby to dowolna liczba różnych stworzeń, z którymi gracze mogą się spotkać oraz wchodzić z nimi w interakcje. Mobami są zwierzęta, mieszkańcy wiosek i potwory, są nimi również inni gracze.

W tej sekcji przygotowaliśmy dla Was kilka najlepszych modów do Minecraft z mobami, które można wykorzystać do zwiększenia poziomu trudności gry lub wprowadzenia nowych stworzeń i wrogów do środowiska w Twojej grze.

1. Mowzie’s Mobs

Mowzie’s Mobs zapewnia w rozgrywce więcej przeciwników. Jest jedną z najpopularniejszych modyfikacji do Minecraft, który utrudnia rozgrywkę, sprawiając, że ta jest bardziej wymagająca. Mod ten dodaje do gry potwory na wyższym poziomie.

Wygenerowane stworzenia ukrywają się w różnych biomach na całej mapie i działają zgodnie z zaprojektowanymi operacjami AI. Na przykład, potężnie opancerzonego Ferrous Wroughtnauta można znaleźć wyłącznie pod ziemią, podczas gdy gracze mogą natknąć się na ludożerczą roślinę Foliaath w lesie.

Działa z wersją gry: 1.7.10 – 1.18.2

Przejdź do: Mowzie’s Mobs


ESPORTLIFE

2. Pixelmon

Moby Pixelmon to po prostu Pokemony w świecie bloczków, czyli postacie ze znanej japońskiej produkcji, którą każdy zna. Mod został tak zaprojektowany, by w jak największym stopniu odtwarzać zasady rozgrywki z oryginalnych gier Pokemon.

Używając tego ciekawego moda do Minecraft, gracze mogą łapać Pokemony, walczyć, a nawet handlować nimi z innymi graczami. Modyfikacja dodatkowo zawiera szereg ciekawych rzeczy, takich jak Poke Balls, czy choćby Pokemon Technical Machines. Gracze mogą również wyznaczać i realizować własne cele, do których należy ukończenie Pokedexu lub zwycięstwo w pojedynkach Pokemon jeden na jednego z innymi graczami.

Działa z wersją gry1.20.2

Przejdź do: Pixelmon


3. Alex’s Mobs

Dzięki 84 nowym zwierzętom, które pojawiły się w modzie Alex’s Mobs, nie będziesz musiał czekać na aktualizację Minecrafta, która wprowadzi nowe obiekty do gry.

Gracze zawsze proszą o wprowadzenie większej liczby potworów, zwierząt i humanoidów wersji „Vanilla” gry, o czym świadczy coroczne głosowanie na moby w wśród społeczności. Wśród mieszanki prawdziwych jak i wyimaginowanych zwierząt, w modyfikacji znajdziecie takie moby jak tygrysy, kangury oraz stworzenie zwane kościanymi wężami. Co ciekawe, każda istota ma zaimplementowaną specjalną mechanikę.

Działa z wersją gry: 1.16.4 – 1.20.1

Przejdź do: Alex’s Mobs


4. Journeymap

Każdy lubi mieć plan na swoją przyszłość. Journeymap pomaga otagować ważne miejsca na mapie trasy podczas Twojej podróży. Może również ostrzec Cię, gdy stworzenia podczas rozgrywki zbliżają się od tyłu.

Gracze mogą zobaczyć, dokąd zmierzają, poznać teren i inne funkcje w grze na mapie w czasie rzeczywistym. Ponadto w tej modyfikacji do Minecrafta, dostępnych jest mnóstwo konfigurowalnych opcji, które pozwalają wybrać, jakie informacje będą wyświetlane.

Działa z wersją gry1.0.0 – 1.20.2

Przejdź do: Pixelmon


Topowe mody do Minecraft z Questami (modpacki)

Mody z Questami (modpacki)

Mody z questami mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz w Minecrafcie. Gracze mogą realizować setki zadań o różnych motywach i celach, wybierając konkretne modpacki, zmieniające grę.

Sprawdź ten ranking przygodowych modów do Minecraft, jeśli pragniesz rozgrywki, w której akcja stanowi kluczowe zadanie. W tym typie modyfikacji, będziesz mieć często kontakt z nowymi potworami, biomami oraz przedmiotami, a Twoje wysiłki będą odpowiednio nagradzane.

1. Roguelike Adventures and Dungeons

Głównym celem tego modpacka jest walka, eksploracja i przygoda a także dokonywanie grabieży. Jedną z charakterystycznych cech, która odróżnia Roguelike Adventures and Dungeons od innych modpacków, jest brak modułów technicznych.

Gracze mogą podróżować do różnych ciekawych lokacji poprzez drzwi i portale. Będą brać udział w licznych potyczkach z różnymi stworzeniami. Czeka ich także eksploracja lochów, a w nich zbieranie ukrytych skarbów. Mogą również poszukiwać nowych wymiarów oraz ulepszać swój sprzęt i umiejętności. Modpack ten zawiera w sobie ponad 100 różnych narzędzi. Za wykonywanie zadań otrzymują monety, które mogą wymieniać na drogie nagrody.

Działa z wersją gry1.12.2

Przejdź do: Roguelike Adventures and Dungeons


2. SkyFactory 4

SkyFactory 4 (SF4) to specjalny modpack , a zarazem czwarta edycja modpacka SkyFactory Skyblock z 2014 roku. Przygoda, zwana „Skyblockiem”, wymaga założenia fabryki na niebie.

Ten popularny tryb przetrwania rzuca graczom wyzwanie budowania i ulepszania własnych światów Minecraft przy użyciu tylko podstawowych zasobów. Aby powiększyć swoją wyspę i zdobyć kolejne przedmioty w grze, będziesz musiał budować farmy mobów, zbierać materiały z unikalnych drzew, produkować moc i wreszcie użyjesz jednych z najsilniejszych zaklęć.

Działa z wersją gry1.12 – 1.12.2

Przejdź do: SkyFactory 4


3. MC Eternal

MC Eternal to jeden z najbardziej wymagających modpacków, oferujący w sobie prawie 300 modów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy chce zostać naukowcem, budowniczym czy poszukiwaczem przygód.

W grze znajduje się obecnie ponad 700 trudniejszych zadań, których ukończenie może zająć nawet kilka dni. Korzystając z komponentów RPG tej modyfikacji do Minecraft, gracze mogą stworzyć miasto pełne różnych typów mieszkańców, wybierając spośród ról takich jak rolnik czy mag. Na uwagę zasługuje też fakt, że gracze mogą wymieniać się towarami i zarabiać pieniądze w grze.

Działa z wersją gry1.12.2

Przejdź do: MC Eternal


4. Create Flavored

Create Flavored jest bardzo popularnym modpackiem, który wprowadza mnóstwo nowych przedmiotów do Minecraftowego świata. Dzięki tej udanej składance przeróbek, oprócz samej podstawki, którą wprowadza Create Flavored, otrzymasz też wiele innych, ciekawych dodatków, które pomogą ci stworzyć zaawansowany technologicznie świat.

Modpack zawiera w sobie takie modyfikacje jak „Biomes o’ Plenty„, „Sophisticated Backpacks„, „Another Furniture„, „Architect’s Palette” i inne niesamowite produkcje. Narzędzie pozwala na naturalne generowanie struktur na mapie, które można dowolnie eksplorować oraz zdobywać na nich przedmioty.

Działa z wersją gry1.19.2

Przejdź do: Create Flavored


ESPORTLIFE

Popularne modyfikacje z budowaniem

Modyfikacje do Minecrafta z budowaniem

Dla niektórych użytkowników największą frajdę daje wznoszenie konstrukcji w grze. Dzięki niektórym modom do Minecraft, możliwe jest wznoszenie niestandardowych budynków i struktur.

Jeśli należysz do tej grupy graczy, Poniższe, budowlane modyfikacje na pewno przypadną Ci do gustu. Znajdziesz tu mody dla początkujących, które nauczą Cię tworzyć proste i ładne konstrukcje. Mamy również coś dla zaawansowanych graczy, którzy będą mogli wykazać się znajomością uniwersum Minecrafta, tworząc niesamowite, skomplikowane konstrukcje. Skorzystaj również z naszego poradnika budowania domów w Minecraft.

1. WorldEdit

World Edit, który został pobrany miliony razy, pozwala użytkownikom szybko budować niesamowite struktury w Minecrafcie. Mod zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do przyspieszenia procesu budowania.

Użytkownicy mogą tworzyć, kopiować i wklejać różne projekty obszarów za pomocą poleceń w Minecraft. Gracze mogą projektować różne konstrukcje przy użyciu udostępnionych plików konstrukcyjnych, możliwości dokonywania matematycznych oraz wykorzystaniu pędzli 3D. Duże konstrukcje można łatwiej budować za pomocą przydatnego narzędzia konstrukcyjnego, które może dodawać lub usuwać tysiące bloków w ciągu kilku sekund.

Działa z wersją gry1.7.10 – 1.20.2

Przejdź do: WorldEdit


2. BuildCraft

BuildCraft to bardzo specyficzna, „budowlana” modyfikacja do Minecrafta. Gracze mogą w niej skalować procesy produkcyjne i odkrywać swoją kreatywność. Rury, które są podstawową funkcją oferowaną przez BuildCraft, służą do przenoszenia obiektów, cieczy i energii mechanicznej między maszynami. Wszystko to daje niesamowitą frajdę z gry. Dzięki sieciom rur, które możesz zbudować w BuildCraft, poczujesz się prawie tak, jakbyś grał w Super Mario Bros.

Aby zwiększyć produktywność, oprócz licznych odmian rur dostępne są zautomatyzowane urządzenia górnicze i narzędzia budowlane. Istnieje wiele odmian rur, a każda z nich ma unikalny cel. Jednym z najbardziej podstawowych typów rur, jest rura drewniana, która może być używana do wydobywania przedmiotów ze skrzyń i pieców. Istnieje również rura złota, która przyspiesza wszystko, co jest przez nią transportowane. W grze występuje wiele typów rur, które mają swoje właściwości.

Działa z wersją gry1.5.2 – 1.12.2

Przejdź do: BuildCraft


3. Pam’s HarvestCraft 2

Pam’s Harvestcraft 2, to kontynuacja popularnej składanki, dzieląca się na cztery odrębne mody: Food Core, Crops, Trees i Food Extended. Co ważne, oryginalna wersja Pam’s Harvestcraft 2 nadal działa w starszych wersjach gry.

W tym modzie zajmujesz się tworzeniem zbilansowanej i bogatej diety. Moda możesz użyć w połączeniu z Hunger Overhaul i The Spice of Life, w których otrzymuje się karę za niezdrowe nawyki żywieniowe. Pam’s Harvestcraft 2 to obowiązkowy mod do Minecraft w wersji czystej, który zagwarantuje mnóstwo świetnej zabawy, a nie będzie tylko kolejnym zabawnym dodatkiem do gry.

Działa z wersją gry1.16.3

Przejdź do: Pam’s HarvestCraft 2


4. Just Enough Items

Just Enough Items to świetne rozwiązanie dla osób nieobeznanych w dokumentacji Minecrafta. Korzystając ze sprytnego interfejsu na ekranie ekwipunku, możesz wyszukać przepis na dowolny przedmiot z dowolnego zainstalowanego moda, bez konieczności poszukiwania wiedzy w Wikipedii.

Śledzenie setek przedmiotów i przepisów w Minecrafcie może być trudne. Just Enough Items, określany również skrótem JEI, to prosty mod zaprojektowany w celu rozwiązania tego problemu. JEI pozwala użytkownikom przeglądać i przeszukiwać setki przedmiotów, a także porządkować je według źródła i funkcji. Co ciekawe, większość dostępnych modyfikacji do Minecraft jest kompatybilna z tą składanką.

Działa z wersją gry1.8 – 1.20.2

Przejdź do: Just Enough Items


Najlepsze mody do Minecraft poprawiające wydajność i optymalizację

Mody poprawiające wydajność i optymalizację

Narzędzia, które poprawiają wydajność i optymalizację to jedne z najlepszych modów do Minecrafta. Usprawniają rozgrywkę, oferując pomocne funkcje optymalizujące grę i rozwiązują problemy pojawiające się podczas gry. Dodatki tego rodzaju są szczególnie ważne dla społeczności modderów tej gry.

Warto wypróbować kilka z tych niezwykle przydatnych modów, aby szybciej renderować fragmenty gry, płynniej ładować serwery i zwiększyć liczbę FPS. Bez nich twoje wrażenia z gry w Minecrafta mogą być niewystarczająco odpowiednie.

1. OptiFine

OptiFine to popularny mod optymalizacyjny do Minecrafta, który sprawia, że gra działa płynniej i szybciej. Dzięki niemu, użytkownicy mogą korzystać z wielu funkcji jak choćby pakiety shaderów, czy licznych opcji renderowania grafiki.

Dodatkowo zapewnia opcje zmiany wyglądu wielu elementów gry, takich jak woda, śnieg, trawa, drzewa, deszcz, mgła i obiekty na niebie. Ten ważny dodatek, oferuje VSync i zwiększenie ilości FPS. Synchronizacja pionowa (VSync), synchronizuje częstotliwość odświeżania gry z częstotliwością odświeżania monitora i eliminuje efekt ścinania obrazu, zaś zwiększenie liczby klatek na sekundę pomaga zwiększyć płynność gry.

Działa z wersją gry1.7.2 – 1.20.1

Przejdź do: OptiFine


2. Clumps

Ten mod do Minecrafta rozwiązuje wiele przyczyn spadków FPS pod względem optymalizacji. Clumps zmniejsza opóźnienia i ilość renderowania, które system musi wykonywać.

Kule doświadczenia upuszczane przez pokonane stworzenia w dużym regionie są głównym źródłem opóźnień w farmach doświadczenia, ten mod sobie z tym świetnie radzi, znacznie zwiększając liczbę klatek na sekundę, co zmniejszy trudność farmienia przedmiotów. Korzystając z tego prostego, gracz może również automatycznie zbierać kule, gdy się z nimi zetknie.

Działa z wersją gry1.10.2 – 1.20.2

Przejdź do: Clumps


3. Starlight

Użytkownicy Forge mogą być zadowoleni. Zarówno Fabric, jak i jego wysokowydajny odpowiednik – Starlight, mogą korzystać z tego poprawionego silnika Light. Ponieważ w 2019 roku nastąpiła ogromna poprawa w zakresie generowania bloków i czasu aktualizacji.

Mod Starlight od podstaw pozwala na drastycznie wyższy poziom wydajności, a także działa całkiem dobrze w Vanilla Minecraft. Starlight pozwala na skokowo wyższy poziom wydajności w Minecrafcie. Modyfikacja ta będzie świetnym wyborem, szczególnie dla operatorów serwerów.

Działa z wersją gry1.18.1 – 1.20.2

Przejdź do: Starlight


4. Sodium

Sodium to kolejna modyfikacja do Minecraft, poprawiająca grafikę i wydajność gry, podobnie jak to robi OptiFine. Został on jednak zaprojektowany do pracy wyłącznie z programem Fabric, który odpowiada za ładowanie modów. Sodium podobnie jak inne narzędzia, również wpływa korzystnie na ilość FPS w grze.

Minimalizuje obciążenie maszyny, zapewniając jednocześnie lepszą jakość wizualną. Na poprawę wydajności w gierce pracują liczne komponenty zawarte w tej modyfikacji. Program redukuje skoki opóźnień za sprawą wykorzystywania systemu wielowątkowego do aktualizacji bloków. Zmniejsza też wykorzystanie przepustowości pamięci podczas renderowania wizualnego.

Działa z wersją gry1.16.1 – 1.16.5

Przejdź do: Sodium


Polecane modyfikacje do gry Solo w Minecraft

Modyfikacje do gry Solo

Chociaż gra w Minecrafta na modach z innymi graczami jest zawsze przyjemna, dla niektórych osób może być również świetną zabawą, wybierając tryb jednego gracza.

Dla tych, którzy chcą odkrywać światy Minecrafta w pojedynkę, powinni się zainteresować poniższą listą znanych i chętnie wybieranych modyfikacji do gry solo.

1. Create

Create koncentruje się na wykorzystaniu technologii i automatyzacji do budowania. Gracze mogą korzystać z licznych nowych bloków i narzędzi dodanych do gry, aby tworzyć dowolne maszyny, jest to świetna alternatywa jeśli chcemy w spokoju oddać się tworzeniu konstrukcji.

Jako, że mod jest skierowany do fanów automatyzacji, projektami, które będziemy tworzyć mogą to być wiatraki, kombajny, generatory, systemy sortowania itp. W grze pojawia się idea, otwierająca okno na projektowanie urządzeń, których głównym celem będzie funkcjonalność.

Działa z wersją gry1.20.1

Przejdź do: Create


2. JurassiCraft

JurassiCraft to prawdziwa gratka dla fanów dinozaurów, ponieważ wprowadza dinozaury oraz florę do środowiska Minecraft. Usuwając DNA ze skamieniałości i wykorzystując różne maszyny, gracze mogą tworzyć w grze małe dinozaury.

W tej modyfikacji, możemy spotkać naprawdę duże zwierzaki, jak na przykład Tyranozaura, Triceratopsa czy też Velociraptora.
Modyfikacja dodaje również szeroką gamę narzędzi i materiałów do tworzenia dinozaurów, takich jak inkubatory, sprzęt do rozwijania embrionów i ekstraktory DNA. W grze możemy budować również parki lub jak kto woli, muzea poświęcone dinozaurom.

Działa z wersją gry 1.8.9 – 1.12.2

Przejdź do: JurassiCraft


3. RLCraft

RLCraft to jeden z najbardziej topowych a zarazem trudnych modpacków. Skrót „RL” w nazwie tego narzędzia oznacza „Real Life” lub „Realism” i takie też jest przeznaczenie tej modyfikacji. RLCraft to ponad 100 różnych modów do Minecraft, które zostały odpowiednio połączone i dostosowane.

Dzięki temu modpackowi zanurzysz się w świecie fantastyki, odkrywając zamki i lochy czy też wchodząc w interakcję ze smokami. Większość mechaniki „waniliowej” wersji gry została zmieniona, aby zwiększyć wyzwanie i nadać grze bardziej realistyczny charakter.

Działa z wersją gry1.11.2 – 1.12.2

Przejdź do: RLCraft


4. MineColonies

Z pomocą moda MineColonies, użytkownicy mogą budować własne miasta w Minecrafcie. Gracze otrzymują dostęp do dynamicznie generowanego świata, który gwarantuje, że każda budowla jest wyjątkowa, zupełnie tak samo jak w podstawowej wersji Minecraft.

Ten urbanistyczny mod koncentruje się przede wszystkim na produkcji, strategii i planowaniu utworzonego przez gracza miasta. W modyfikacji znajdziemy mnóstwo postaci NPC, z których każda ma określony cel, takich jak hutnicy, budowniczowie, rybacy, kucharze, leśnicy, rolnicy, strażnicy, górnicy, piekarze, i wiele więcej.

Działa z wersją gry: 1.20.1

Przejdź do: Create


ESPORTLIFE

Podsumowanie

Nasze zestawienie obejmuje łącznie 20 najlepszych modyfikacji Minecrafta, które skrupulatnie wybraliśmy i podzieliliśmy na 5 osobnych kategorii, ze względu na ich przeznaczenie w grze. Każda ze wspomnianych grup, zawiera po cztery najlepsze, wyselekcjonowane modyfikacje gry. W naszej ocenie, pięć z pośród całej gamy wyżej wymionionych pozycji, zasługuje na szczególną uwagę:

  • W kategorii Najlepszych modów dodających moby jest Pixelmon, który tworzy całe uniwersum Pokemon tytule.
  • Wśród Topowych modyfikacji do questów będzie Roguelike Adventures and Dungeons, dzięki któremu przeżyjesz prawdziwą przygodę, odwiedzając niezliczone lokacje oraz walcząc fantastycznymi stworzeniami.
  • W gronie Najbardziej popularnych modów do budowania, widoczny jest WorldEdit, charakteryzujący się mnóstwem narzędzi do szybszego budowania struktur i zmiany otaczającego środowiska.
  • Pośród Najbardziej obiecujących modów, poprawiających wydajność i użyteczność gry, na szczególną ocenę zasługuje OptiFine, który znacząco poprawia renderowanie grafiki i sprawność gry.
  • W gąszczu Polecanych modów do gry solo, warto szczególnie zainteresować się RLCraft’em. który ulepsza rozgrywkę w podstawowej wersji Minecrafta, dodając wiele nowych funkcji oraz zmieniając niektóre mechaniki.

Mamy nadzieję, że dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie lepiej wybrać, które mody w Minecrafcie zainstalować, aby zmaksymalizować zabawę w grze. Życzymy powodzenia.

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Read in English