Mało FPS po operacji Shattered Web? Pomagamy zwiększyć ich ilość.

0

Po nowej operacji Shattered Web w CS:GO może spaść ilość FPS. Pokażemy jak zwiększyć FPSy w CS:GO prostym poradnikiem.

 

W tym poradniku dowiesz się jak zwiększyć ilość FPS po wprowadzeniu operacji Shattered Web w grze Counter-Strike: Global Offensnive. Po wprowadzeniu do gry nowej operacji, wielu graczom spadła ilość FPS co niezaprzeczalnie utrudnia im rozgrywkę.

 

Jeśli nie wiesz co oznacza skrót FPS i jak ważną rolę spełnia ilość klatek na sekundę podczas gry to odsyłamy do artykułu, w którym dowiesz się jak zwiększyć FPSy w CS:GO

 

Wielu graczy skarży się, że od momentu pojawiania się operacji Shattered Web w listopadowej aktualizacji wydajność gry drastycznie spadła. Nie da się nie zauważyć wprowadzenia przez twórców nowej operacji, gdyż ta widoczna jest gołym okiem już w menu. To co przyciąga wzrok niestety znacząco obciąża nasze zasoby. Każda nowa grafika czy animacja generuje dodatkowe obciążenie dla Twojej karty graficznej i procesora. Z nową operacją powstało wiele takich elementów co negatywnie odbija się w grze. Przekonają się o tym zwłaszcza użytkownicy słabszych komputerów, dla których każda dodatkowa klatka na sekundę jest na wagę złota.

 

Na szczęście nad wszystkim czuwa znany dobrze w społeczności CS:GO Don Haci. Odkrył on, że po wykonaniu prostego zabiegu związanego z plikami gry, ilość FPS ponownie się zwiększy. Napisał on na swoim Tweeterze prostą instrukcję, w której tłumaczy krok po kroku co należy zrobić, by wszystko wróciło do normy. Sprawdziliśmy to i rzeczywiście jego sposób działa:

 

shattered web więcej fps

 

Odkryliśmy jednak, że pozbywając się wszystkich plików video (de facto przez zmianę folderu videos) pojawia się problem podczas ładowania mapy (gra powraca do systemu operacyjnego). Dlatego pozwoliliśmy sobie nieco zmodyfikować powyższą instrukcję w efekcie otrzymując pełny, stuprocentowy rezultat – wszystko działa!

 

Instrukcja zmodyfikowana przez Esportlife:

Aby przywrócić prawidłową ilość FPS sprzed aktualizacji wprowadzającej operację Shattered Web należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 

1. Odnaleźć folder „videos”:

Steam > Steamapps > common > Counter Strike Global offensive > csgo > Panorama > videos

2. Utworzyć kopię folderu „videos”

Kopię folderu „videos” należy umieścić w folderze „panorama„, można ją nazwać dowolnie (np. „videos1„)

3. Usunąć pliki z folderu „videos”, pozostawiając jedynie trzy pliki: search, search540p, search720p.

Oprócz wymienionych trzech plików, pozostałe pliki w folderze „videos” należy usunąć.

4. Dodać opcję -novid w opcjach uruchamiania CS:GO.

Należy uruchomić aplikację Steam > Biblioteka > PPM na Counter-Strike: Global Offensive > Właściwości > Zakładka Ogólne > Ustaw opcje uruchamiania…

Wpisać komendę -novid lub dopisać ją do istniejących komend.

 

Po wykonaniu powyższych kroków ilość FPS powinna wrócić do normy tak jak to było przed wprowadzeniem nowej operacji.

 

 

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Read in English