ESPORTLIFE

Komenda na FPS w CS 2. Jak sprawdzić ilość FPS w Counter-Strike 2

0
Komenda na FPS w CS 2

W CS 2 komenda na FPS (net_graph) już nie działa. Poznaj nową komendę na licznik FPS w Counter-Strike 2.

Dla wielu graczy, obowiązkową pozycją na ekranie podczas grania w CS:GO, była aktywna komenda na FPS, pozwalająca sprawdzić aktualną, wygenerowaną ilość klatek na sekundę w grze. Dane, które pojawiały się na ekranie, były niezwykle cenne, ponieważ wskazywały aktualny stan użycia naszych zasobów, co przekładało się na wskazywaną ilość generowanych klatek (FPS) na sekundę, przez nasz sprzęt, oraz kilka innych parametrów. Wszelkie odchyły od normy zaś można było w łatwy sposób zweryfikować, a następnie dokonać poprawy ustawień graficznych w opcjach gry. Wraz z pojawieniem się Counter-Strike 2, słynna komenda na fps – net_graph, przestała działać. W jej miejsce pojawiła się zupełnie nowa, o której napisaliśmy poniższy wpis.

Nowa komenda na FPS w CS 2 – metoda netgraph

W najnowszej wersji Counter-Strike 2, obecna komenda na fps (net_graph), przestała działać. Jej miejsce zastąpiła zupełnie inna, nowa komenda.

Ku zdziwieniu wielu graczy, Valve zrezygnowało z formy wizualnej, dotychczas używanej, sprawdzonej komendy net_graph, na rzecz zupełnie nowego rodzaju prezentowanych danych. Co gorsza, komenda ta nie pokazuje aktualnej ilości FPS, a zamiast tego otrzymujemy dane w formie graficznej . Ten obrazowy sposób informuje za pomocą różnych odcieni kolorów wskaźników, jaki jest obecny stan zużycia naszych zasobów w grze. Jak się domyślacie, nowa komenda na fps w Counter-Strike 2, nie jest tak precyzyjna jak to było w przypadku sprawdzonej komendy net_graph w CS:GO.

Nowa komenda na FPS w CS 2, wygląda następująco:

cq_netgraph 1

Jak sprawdzić ilość FPS w CS 2 – metoda showfps

Całe szczęście, że developerzy Valve poszli po rozum do głowy i dali graczom inną możliwość sprawdzenia aktualnej ilości FPS w Counter-Strike 2, prócz odchudzonej komendy netgraph.

Następna komenda (showfps) jest rozwinięciem komendy net_graph, z powodzeniem używanej do tej pory w CS:GO. Nowa komenda showfps pokazuje znacznie więcej niż metoda netgraph, o której pisaliśmy powyżej. Niestety, liczne dane, przestawiane za pomocą komendy showfps, są również mało czytelne. Mamy nadzieję, że developerzy wkrótce zajmą się tym.

Aby dokładniej sprawdzić ilość FPS w CS 2, użyj następującej komendy:

cl_showfps 1

Warto wspomnieć też o tym, że do wyboru mamy kilka konfiguracji komendy. W zależności od wybranego numeru (1-5), komenda pokaże różne parametry.

Jak użyć dowolnej komendy na FPS w Counter-Strike 2

Aby zastosować w grze wybraną komendę, należy wykonać kilka prostych kroków:

  1. Włącz konsolę w grze, naciskając klawisz tyldy (~). Jeśli konsola się nie uruchamia, oznacza to, że jest wyłączona w ustawieniach CS 2. W tym przypadku aktywuj w swoich ustawieniach obsługę konsoli.
  2. Wpisz w konsolę następującą frazę: cl_showfps 1” lub „cq_netgraph 1.
  3. Zatwierdź operację klawiszem Enter.

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze