Komenda na FPS w CS2. Jak sprawdzić ilość klatek i włączyć licznik FPS w grze

0
Komenda na FPS w CS 2

Poznaj trzy skuteczne metody dzięki którym uruchomisz specjalną komendę na FPS. Teraz możesz włączyć licznik FPS również w ustawieniach CS2.

Komenda daje możliwość sprawdzenia ilości klatek w grze, co ma kluczowe znaczenie dla rozgrywki. Większy frame rate, zdecyduje o tym, czy będziesz szybszy od przeciwnika, co może bezpośrednio wpłynąć na zwycięstwo w rundzie lub całym meczu.

Dzięki licznikowi klatek, odchyły od normy można wykryć w łatwy sposób, a następnie dokonać poprawy ustawień graficznych w opcjach gry i tym sposobem pozbyć się problemu z płynnością gry.

Uwaga! W niedawnej aktualizacji CS2, wprowadzono możliwość włączenia FPS w ustawieniach telemetrycznych gry.

Ilość FPS w CS2 możemy sprawdzić na trzy sposoby:

 • Za pomocą komendy cl_showfps
 • Używając wbudowanego licznika FPS w Steam
 • NOWOŚĆ! Włączając FPS w ustawieniach gry

Jak włączyć FPS w ustawieniach CS2

Od pewnego czasu, po wprowadzeniu niedawnej aktualizacji, mamy możliwość sprawdzenia liczby FPS, korzystając telemetrycznych ustawień w grze.

Jak włączyć FPS w ustawieniach CS2

Teraz w nowej zakładce Telemetria, mamy możliwość włączenia kilku przydatnych funkcji w grze, które z pewnością należą do kluczowych opcji, używanych w CS2. Poniżej przedstawiamy najlepsze ustawienia telemetryczne:

 • Pokaż czas ramki i liczbę klatek na sekundę: ZAWSZE – Licznik FPS będzie pokazywany cały czas, niezależnie od aktualnych warunków.
 • Próg ostrzeżenia czasu ramki: [!f:ms] ms = 59 kl. – W przypadku spadku do 59 FPS lub mniej, pojawi się ostrzeżenie, informujące o znaczących problemach z wydajnością sprzętu. Zamiast 59, możesz ustawić dowolną inną wartość np. 100, 120, czy 144.
 • Pokaż ping: ZAWSZE – Zalecamy ustawienie włączonej kontroli pingu w grze.
 • Pokaż utratę/nieprawidłowy przesył pakietów: JEŚLI WARUNKI SĄ KIEPSKIE – Opcjonalnie możesz również WŁĄCZYĆ lub całkowicie WYŁĄCZYĆ tę funkcję.
 • Próg ostrzeżenia nieprawidłowego przesyłu pakietów: 5.0 – Zostawiamy bez zmian.

Komenda na FPS – metody uruchamiania

Komenda na FPS - metody uruchamiania

W CS2 możesz także użyć dotychczasowej komendy: cl_showfps 1, uruchamiającej licznik FPS, który również pokazuje aktualną ilość klatek na sekundę w grze (obecnie, zalecamy jednak wykorzystać do tego celu zakładkę telemetria w ustawienia gry). W zależności od wyboru trybu (od 1 do 5), polecenie cl_showfps może wyświetlać różne informacje. Istnieją trzy metody uruchomienia komendy:

Metoda 1: Włączenie Komendy w opcjach uruchamiania CS2

Dzięki tej metodzie, przy każdym uruchomieniu gry, na ekranie wyświetlany jest licznik. Najlepsi gracze domyślnie używają tej funkcji do monitorowania liczby klatek na sekundę.

Aby włączyć licznik klatek w opcjach uruchamiania, postępuj według poniższych instrukcji:

 • Odszukaj grę Counter-Strike 2 w bibliotece gier na Steam, na następnie kliknij na nią prawym przyciskiem myszy (PPM) i przejdź do „Właściwości”.
 • W sekcji „Opcje uruchamiania”, wprowadź polecenie „cl_showfps 1”.
 • Jeśli chcesz usunąć wprowadzoną wcześniej komendę, po prostu skasuj polecenie „cl_showfps 1”.

Jest to polecana metoda wyświetlania licznika, ponieważ dzięki niej unikniesz konieczności ręcznego ustawiania go przy każdym uruchomieniu gry.

Metoda 2: Ustawienie Licznika FPS w Steam (bez komendy)

Aby wyświetlić FPSy w dowolnej grze, nie musisz wcale używać komendy. Możesz w tym celu skorzystać z platformy Steam, wykonując następujące czynności:

 • Włącz Steam.
 • Przejdź do menu „Ustawienia”.
 • Uruchom zakładkę „W grze”.
 • Wybierz pożądane miejsce na ekranie, w którym ma być wyświetlany licznik, w opcji „Licznik FPS w grze”.
 • Możesz zwiększyć widoczność licznika, włączając opcję „Kolor licznika FPS w grze o wysokim kontraście”.

Pamiętaj, że to ustawienie będzie wyświetlać klatki we wszystkich grach, nie tylko w CS2!

Metoda 3: Aktywacja komendy, używając konsoli w grze

Ostatnia metoda działa podobnie do pierwszej, jest jednak wykonywana w samej grze, przy użyciu konsoli.

 • Zanim wprowadzisz dyrektywę, upewnij się że masz włączoną możliwość używania konsoli w grze: przejdź do „Menu ustawień” i w zakładce „Gra” sprawdź, czy opcja „Włącz konsolę programisty (~)” jest ustawiona na „Tak”.
 • Aktywuj konsolę, naciskając klawisz „~”.
 • Wprowadź polecenie „cl_showfps 1”.
 • Aby dezaktywować wprowadzone wcześniej polecenie, wprowadź „cl_showfps 0”.

Należy pamiętać, że ta metoda wymaga powtarzania za każdym razem, gdy chcemy zobaczyć ilość klatek w grze. Metoda jest zalecana głównie testerom, w szczególności podczas dostosowywania ustawień wideo.

Related Posts

Jak korzystać z komend w grze

Aby użyć grze wybranych poleceń, należy wybrać jeden z poniższych sposobów:

 1. Podstawową metodą używana komend w CS2, jest wpisywanie ich bezpośrednio w konsolę gry.
 2. Drugim sposobem jest dopisanie dyrektyw w „opcjach uruchamiania” gry.
 3. Ostatnią opcją może być wypisanie wszystkich wybranych komend w pliku konfiguracyjnym „autoexec.cfg”.

Pytania i odpowiedzi

Po co wyświetlać FPSy w CS2?

Licznik klatek dokładnie pokazuje aktualny stan wykorzystywania zasobów sprzętu i przekłada to na wartości liczbowe. Identyfikuje obszary obciążenia procesora, karty graficznej, dysku twardego lub połączenia sieciowego.

Czy frame rate w CS2 jest ważne?

A: Osiągnięcie dobrego framrate w Counter-Strike 2 jest kluczowe dla optymalnej rozgrywki. Gracze z niższym niż stałe minimum 60 klatek mogą mieć problemy z płynną rozgrywką z powodu niestabilnej wydajności, co utrudnia granie. Na szczęście dostosowanie ustawień w grze zapewnia różne możliwości poprawy płynności, zapewniając odpowiednią rozgrywkę.

Ile powinienem mieć FPS w CS2?

Należy dopasować liczbę FPS do częstotliwości odświeżania monitora. W przypadku monitora 60 Hz, przekroczenie 60 klatek jest niepotrzebne, a nawet przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ ekran ma ograniczenia technologiczne. Jednak przy wyższych częstotliwościach odświeżania, takich jak 120 Hz lub więcej, należy dążyć do zwiększenia liczby klatek na sekundę, aby zoptymalizować płynność. Dostosuj odpowiednio ustawienia w grze

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Read in English