Kiedy premiera GTA 6? Trailer, wymagania, gameplay

gta 6 kiedy premiera gry

Rockstar Games potwierdziło prace nad GTA 6. Kiedy premiera nowej odsłony? Najnowsze wieści na temat GTA VI. Sprawdź wymagania, obejrzyj gameplay i trailer.

Po niespełna 9 latach, w końcu doczekaliśmy się potwierdzonych informacji od Rockstar Games. Możemy więc przypuszczać kiedy premiera GTA 6. Wymagania rynku oraz naciski graczy sprawiły, że developerzy byli zmuszeni wypuścić informację o pracach nad GTA 6 na światło dzienne.  Na oficjalny trailer GTA VI oraz gameplay z gry będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W sieci pojawiły się jednak już pierwsze materiały, rzekomo przedstawiające nadchodzącą, nową odsłonę popularnej gry.

Uwaga! Na bieżąco aktualizujemy wszystkie doniesienia o nowym GTA, tylko u nas zawsze aktualne wieści o nadchodzącej, szóstej części serii GTA.

 

 

Ostatnio dodane:

 

 

 

Rockstar Games zapowiedziało GTA 6

 

 

Premiera gta 6

 

 

Wiele lat fani kultowej serii Grand Theft Auto musieli czekać na oficjalne wieści od Rockstar Games w sprawie zapowiedzi kolejnej już, szóstej odsłony jednej z najpopularniejszych gier wszechczasów. 

 

Złoty wpis, prosto od Rockstar, pojawił się na Twitterze 4 lutego 2022. Od tego momentu krew w żyłach fanów zaczęła płynąć szybciej. Oczywiście nie trzeba było długo czekać na reakcję mediów. Już w ciągu najbliższych godzin, na popularnych platformach dla graczy, zaczęły się pojawiać pierwsze, gorące newsy w tym temacie. Co wiemy na chwilę obecną? Dokładna premiera GTA 6 nie jest znana, w sieci pojawiło się jednak wiele spekulacji oraz przecieków, rzekomej daty wydania. Można uznać je za wielce prawdopodobne.

 

Oficjalny wpis na Twitterze od Rockstar Games:

 

 

 

Kiedy premiera GTA 6?

 

 

Kiedy będzie GTA VI

 

 

To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy fan GTA. Oficjalnych wieści od developerów na temat premiery oczywiście jeszcze nie ma. Możemy jednak z pewną dozą prawdopodobieństwa oszacować przybliżoną datę wydania gry. 

 

Wielu znanych analityków w branży gier, po oficjalnym ogłoszeniu przez Rockstar Games, przystąpiło do wyliczeń związanych z możliwą premierą GTA. Według wielu z nich, gra ma się pojawić już w 2024 lub 2025 roku. Przy czym, na początku pojawi się wersja konsolowa. Nowa odsłona GTA przyniesie ogromne korzyści finansowe, na które liczy wiele podmiotów, w tym oczywiście sam wydawca gry, Take-Two. Jak nie trudno zauważyć, z roku na rok, premiera każdej kolejnej wersji Grand Theft Auto, rozciągała się w czasie bardziej niż poprzednie odsłony. W przypadku pierwszych części, następowało to średnio co 2 lata, później, wraz z koniecznością stosowania coraz to nowszych technologii i wymagań rynku, czas kolejnych, nowych premier był wydłużony. Dla przykładu, GTA IV, powstawało cztery lata, zaś GTA V już rok dłużej. „Szóstka” w tym przypadku, jest rekordzistką, gdyż sama jej zapowiedź, nastąpiła dopiero po prawie dziewięciu latach od wydania piątki!

 

 

 

GTA VI, Jakie wymagania sprzętowe będą?

 

 

GTA 6 wymagania sprzętowe

 

 

Kwestia wymagań sprzętowych w GTA 6 to temat który pojawił się w sieci zaraz po oficjalnym ogłoszeniu prac nad nową częścią. 

 

Pamiętamy, że czwarta część gry była dość mocno zasobożerna i na komputerach nie pierwszej młodości, potrafiła przysporzyć problemów z płynnością obrazu. Problemy z optymalizacją kodu zostały natomiast zażegnane w piątej odsłonie GTA, ponieważ ta mimo świetnej grafiki, nie sprawiała już takich problemów z działaniem na średnio wydajnych maszynach. Jak ma się sprawa z wymaganiami GTA 6? I w tym przypadku musimy liczyć na przecieki, bowiem developerzy jak dotąd nie uchylili rąbka tajemnicy w tym temacie. Trailer GTA 6, który możecie obejrzeć poniżej, informuje, że poprzeczka jest zawieszona naprawdę wysoko. Z całą pewnością więc, w nowej wersji gry, będziemy mogli liczyć na doskonałą grafikę, współpracującą z najnowszymi technologiami, chociażby takimi jak ray tracing. Zważając, że gra prawdopodobnie ukaże się najwcześniej w 2024 roku, pewne jest, że sprzęt komputerowy graczy, będzie musiał się ostro wykazać, a wielu z nich zajrzy do sklepu z podzespołami gamingowymi.

 

Według nieoficjalnych wieści, wymagania sprzętowe w GTA 6 mają wyglądać następująco:

Intel Core i5-10500 albo AMD Ryzen 7 1700.

Grafika: GeForce RTX 2060 (6 GB) albo Radeon RX 5700 (8 GB).

Pamięć i przestrzeń: Co najmniej 16 GB RAM i minimum 65 GB wolnego miejsca na dysku.

 

 

Fabuła GTA 6, czyli jakie będzie?

 

 

Fabuła GTA VI

 

W sieci istnieje kilka wizji nadchodzącej, szóstej części Grand Theft Auto. Zważając na ich różnorodność, do takich informacji należy podchodzić z rezerwą.

 

Chodzą słuchy, że w najnowszej odsłonie dziecka studia Rockstar Games, pogoda ma odgrywać ważną rolę. Co ciekawe, nie chodzi tu o standardowe zjawiska pogodowe typu deszcz. W nowym GTA, twórcy mają zafundować nam huragany czy nawet powodzie! Realizmu ma dodawać również postarzanie terenu, które będzie następować wraz z mijaniem kolejnych lat w grze. Oprócz tego, do gry ma zostać wprowadzony rozbudowany system ekonomiczny, oraz ekwipunek gracza, podobny jak w przypadku gier survivalowych. Mówi się też o systemie rozwoju postaci.

 

Choć nie jest powiedziane, że któryś ze wskazanych poniżej wariantów zostanie użyty w grze. Trzeba przyznać, że zwłaszcza pierwsza opcja, byłaby czymś zupełnie nowym i niespotykanym jak dotąd w żadnej odsłonie gry.

 

1. Dwa kontynenty, lata 70 i 80 ubiegłego wieku.

Według tej wersji, rolą protagonisty, Ricarda, żyjącego w barwnych czasach, bossa narkotykowego – Pabla Escobara, będzie rozprawienie się z gangsterami tamtych lat. Akcja ma się rozgrywać na terenie obu ameryk, gdzie w roli wschodzącego narkotykowego bossa, stopniowo będziemy zwiększać swoje wpływy. Warto zaznaczyć, że w tej wersji fabuły, tak jak w przypadku poprzednich części GTA (oprócz piątki) gralibyśmy tylko jedną postacią.

 

2. Czasy współczesne

Druga opcja, bardziej bezpieczna, to zamknięcie fabuły w czasach współczesnych. Jak wiadomo, eksperyment, którego developerzy dokonali w piątej części serii, w postaci grania trzema bohaterami jednocześnie, wypadł bardzo korzystnie. Estymuje się więc, że GTA 6 będzie zawierać aż czterech bohaterów, wśród nich jedna kobieta! Całość ma zostać zamknięta w ramach współczesnego, gangsterskiego świata. Co ciekawe, graczowi przyjdzie zmierzyć się z jak dotąd absolutną nowością. Mowa tu o wcielaniu się w rolę zarówno dobrych jak i złych postaci, gdzie dwoje spośród bohaterów, to stróże prawa.

 

 

Trailer z GTA 6

 

 

W internecie co jakiś czas pojawia się wiele materiałów, które rzekomo przedstawiają prawdziwy Gameplay GTA 6. Większość z nich to niestety fejki, które chwilę później są dementowane przez społeczność.

 

W ostatnim czasie, w YouTube, na kanale Screen Culture, pojawił się oficjalny trailer GTA VI, a przynajmniej tak twierdzą twórcy kanału. Ten krótki, bo zaledwie niewiele ponad minutę trwający teaser, ma przedstawiać różnorodność, która zostanie zaimplementowana w świecie nowego GTA.

 

 

 

Czy jest to autentyk? Trudno stwierdzić, zwłaszcza, że próżno jak dotąd szukać prawdziwego gameplaya GTA 6. Jednak jedno jest pewne, materiały, przedstawione w trailerze prezentują się po prostu świetnie i chyba większość graczy życzyłaby sobie gry od Rockstar Games, w takiej właśnie formie. O tym jednak przekonamy się w dniu, kiedy premiera GTA VI ujrzy światło dzienne.

 

 

Ogromny świat GTA 6 Online? (aktualizacja 27/02/2022)

 

 

GTA 6 Online

 

 

Według doniesień, świat w trybie wieloobobowym GTA 6 ma być nieporównywalnie większy od aktualnego świata w GTA 5.

 

Fani serii Grand Theft Auto z ogromnym zapałem wyszukują wszelkich informacji na temat powstającej, szóstej części kultowej gry. Z pewnością tak będzie się działo, aż do momentu, kiedy premiera GTA 6 ujrzy światło dzienne. Co jakiś czas, w sieci można znaleźć ciekawe materiały, dotyczące powstającej, najnowszej odsłony. Doniesienia o pojawieniu się możliwego ogromnego świata dla trybu multiplayer GTA VI, wywołują duże zainteresowanie wśród fanów gry. Na Reddit’cie, niedawno pojawił się wpis jednego z użytkowników (CoryLVV), mówiący o patencie, stworzonym przez Take-Two. Wspomniany patent ma na celu przełączanie graczy między odległymi na mapie strefami w czasie rzeczywistym, bez konieczności irytujących ekranów ładowania gry.

 

 

Na podstawie powyższej grafiki, można z pewnością założyć, że świat GTA 6 Online będzie po prostu ogromny. Dzięki temu gracze będą mieli ogromne połacie terenu do odkrycia. Rozmieszczone tereny mogą zawierać całe stany, a nawet kraje.

 

Czy takie rozwiązanie będzie dobre?

Nie da się ukryć, że pomysł użycia patentu Take-Two, w teorii brzmi dobrze. Może to jednak rodzić pewne problemy w samej grze z innymi osobami. Społeczność Reddit’a zwraca uwagę na problem griffingu w GTA V Online. Wielu graczy nie zagłębia się w prawdziwy cel trybu wieloosobowego, opartego na wykonywaniu misji. Osoby te najczęściej grają chaotycznie, przeszkadzając graczom, którym zależy na pełnym, pozytywnym doświadczaniu grania w GTA Online. Zatem stworzenie tak wielkiego świata w nowym GTA może pogłębić to zjawisko do nieznanej, jak dotąd ogromnej skali. Mimo wszystko trzeba powiedzieć, że idea stworzenia tak wielkiego świata w GTA VI byłaby czymś naprawdę ekscytującym.

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze