Kiedy premiera GTA 6? Trailer, wymagania, gameplay

0
gta 6 kiedy premiera gry

Rockstar Games potwierdziło prace nad GTA 6. Kiedy premiera nowej odsłony? Najnowsze wieści na temat GTA VI. Sprawdź wymagania, obejrzyj gameplay i trailer.

Po niespełna 9 latach, w końcu doczekaliśmy się potwierdzonych informacji od Rockstar Games. Możemy więc przypuszczać kiedy premiera GTA 6. Wymagania rynku oraz naciski graczy sprawiły, że developerzy byli zmuszeni wypuścić informację o pracach nad GTA 6 na światło dzienne.  Na oficjalny trailer GTA VI oraz gameplay z gry będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W sieci pojawiły się jednak już pierwsze materiały, rzekomo przedstawiające nadchodzącą, nową odsłonę popularnej gry.

Uwaga! Na bieżąco aktualizujemy wszystkie doniesienia o nowym GTA, tylko u nas zawsze aktualne wieści o nadchodzącej, szóstej części serii GTA.

 

Ostatnio dodane:

 

 

 

Rockstar Games zapowiedziało GTA 6

 

 

Premiera gta 6

 

 

Wiele lat fani kultowej serii Grand Theft Auto musieli czekać na oficjalne wieści od Rockstar Games w sprawie zapowiedzi kolejnej już, szóstej odsłony jednej z najpopularniejszych gier wszechczasów. 

 

Złoty wpis, prosto od Rockstar, pojawił się na Twitterze 4 lutego 2022. Od tego momentu krew w żyłach fanów zaczęła płynąć szybciej. Oczywiście nie trzeba było długo czekać na reakcję mediów. Już w ciągu najbliższych godzin, na popularnych platformach dla graczy, zaczęły się pojawiać pierwsze, gorące newsy w tym temacie. Co wiemy na chwilę obecną? Dokładna premiera GTA 6 nie jest znana, w sieci pojawiło się jednak wiele spekulacji oraz przecieków, rzekomej daty wydania. Można uznać je za wielce prawdopodobne.

 

Oficjalny wpis na Twitterze od Rockstar Games:

 

 

 

Kiedy premiera GTA 6?

 

 

Kiedy będzie GTA VI

 

 

To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy fan GTA. Oficjalnych wieści od developerów na temat premiery oczywiście jeszcze nie ma. Możemy jednak z pewną dozą prawdopodobieństwa oszacować przybliżoną datę wydania gry. 

 

Wielu znanych analityków w branży gier, po oficjalnym ogłoszeniu przez Rockstar Games, przystąpiło do wyliczeń związanych z możliwą premierą GTA. Według wielu z nich, gra ma się pojawić już w 2024 lub 2025 roku. Przy czym, na początku pojawi się wersja konsolowa. Nowa odsłona GTA przyniesie ogromne korzyści finansowe, na które liczy wiele podmiotów, w tym oczywiście sam wydawca gry, Take-Two. Jak nie trudno zauważyć, z roku na rok, premiera każdej kolejnej wersji Grand Theft Auto, rozciągała się w czasie bardziej niż poprzednie odsłony. W przypadku pierwszych części, następowało to średnio co 2 lata, później, wraz z koniecznością stosowania coraz to nowszych technologii i wymagań rynku, czas kolejnych, nowych premier był wydłużony. Dla przykładu, GTA IV, powstawało cztery lata, zaś GTA V już rok dłużej. „Szóstka” w tym przypadku, jest rekordzistką, gdyż sama jej zapowiedź, nastąpiła dopiero po prawie dziewięciu latach od wydania piątki!

 

 

 

GTA VI, Jakie wymagania sprzętowe będą?

 

 

GTA 6 wymagania sprzętowe

 

 

Kwestia wymagań sprzętowych w GTA 6 to temat który pojawił się w sieci zaraz po oficjalnym ogłoszeniu prac nad nową częścią. 

 

Pamiętamy, że czwarta część gry była dość mocno zasobożerna i na komputerach nie pierwszej młodości, potrafiła przysporzyć problemów z płynnością obrazu. Problemy z optymalizacją kodu zostały natomiast zażegnane w piątej odsłonie GTA, ponieważ ta mimo świetnej grafiki, nie sprawiała już takich problemów z działaniem na średnio wydajnych maszynach. Jak ma się sprawa z wymaganiami GTA 6? I w tym przypadku musimy liczyć na przecieki, bowiem developerzy jak dotąd nie uchylili rąbka tajemnicy w tym temacie. Trailer GTA 6, który możecie obejrzeć poniżej, informuje, że poprzeczka jest zawieszona naprawdę wysoko. Z całą pewnością więc, w nowej wersji gry, będziemy mogli liczyć na doskonałą grafikę, współpracującą z najnowszymi technologiami, chociażby takimi jak ray tracing. Zważając, że gra prawdopodobnie ukaże się najwcześniej w 2024 roku, pewne jest, że sprzęt komputerowy graczy, będzie musiał się ostro wykazać, a wielu z nich zajrzy do sklepu z podzespołami gamingowymi.

 

Według nieoficjalnych wieści, wymagania sprzętowe w GTA 6 mają wyglądać następująco:

Intel Core i5-10500 albo AMD Ryzen 7 1700.

Grafika: GeForce RTX 2060 (6 GB) albo Radeon RX 5700 (8 GB).

Pamięć i przestrzeń: Co najmniej 16 GB RAM i minimum 65 GB wolnego miejsca na dysku.

 

 

Fabuła GTA 6, czyli jakie będzie?

 

 

Fabuła GTA VI

 

W sieci istnieje kilka wizji nadchodzącej, szóstej części Grand Theft Auto. Zważając na ich różnorodność, do takich informacji należy podchodzić z rezerwą.

 

Chodzą słuchy, że w najnowszej odsłonie dziecka studia Rockstar Games, pogoda ma odgrywać ważną rolę. Co ciekawe, nie chodzi tu o standardowe zjawiska pogodowe typu deszcz. W nowym GTA, twórcy mają zafundować nam huragany czy nawet powodzie! Realizmu ma dodawać również postarzanie terenu, które będzie następować wraz z mijaniem kolejnych lat w grze. Oprócz tego, do gry ma zostać wprowadzony rozbudowany system ekonomiczny, oraz ekwipunek gracza, podobny jak w przypadku gier survivalowych. Mówi się też o systemie rozwoju postaci.

 

Choć nie jest powiedziane, że któryś ze wskazanych poniżej wariantów zostanie użyty w grze. Trzeba przyznać, że zwłaszcza pierwsza opcja, byłaby czymś zupełnie nowym i niespotykanym jak dotąd w żadnej odsłonie gry.

 

1. Dwa kontynenty, lata 70 i 80 ubiegłego wieku.

Według tej wersji, rolą protagonisty, Ricarda, żyjącego w barwnych czasach, bossa narkotykowego – Pabla Escobara, będzie rozprawienie się z gangsterami tamtych lat. Akcja ma się rozgrywać na terenie obu ameryk, gdzie w roli wschodzącego narkotykowego bossa, stopniowo będziemy zwiększać swoje wpływy. Warto zaznaczyć, że w tej wersji fabuły, tak jak w przypadku poprzednich części GTA (oprócz piątki) gralibyśmy tylko jedną postacią.

 

2. Czasy współczesne

Druga opcja, bardziej bezpieczna, to zamknięcie fabuły w czasach współczesnych. Jak wiadomo, eksperyment, którego developerzy dokonali w piątej części serii, w postaci grania trzema bohaterami jednocześnie, wypadł bardzo korzystnie. Estymuje się więc, że GTA 6 będzie zawierać aż czterech bohaterów, wśród nich jedna kobieta! Całość ma zostać zamknięta w ramach współczesnego, gangsterskiego świata. Co ciekawe, graczowi przyjdzie zmierzyć się z jak dotąd absolutną nowością. Mowa tu o wcielaniu się w rolę zarówno dobrych jak i złych postaci, gdzie dwoje spośród bohaterów, to stróże prawa.

 

 

Trailer z GTA 6

 

 

W internecie co jakiś czas pojawia się wiele materiałów, które rzekomo przedstawiają prawdziwy Gameplay GTA 6. Większość z nich to niestety fejki, które chwilę później są dementowane przez społeczność.

 

W ostatnim czasie, w YouTube, na kanale Screen Culture, pojawił się oficjalny trailer GTA VI, a przynajmniej tak twierdzą twórcy kanału. Ten krótki, bo zaledwie niewiele ponad minutę trwający teaser, ma przedstawiać różnorodność, która zostanie zaimplementowana w świecie nowego GTA.

 

 

 

Czy jest to autentyk? Trudno stwierdzić, zwłaszcza, że próżno jak dotąd szukać prawdziwego gameplaya GTA 6. Jednak jedno jest pewne, materiały, przedstawione w trailerze prezentują się po prostu świetnie i chyba większość graczy życzyłaby sobie gry od Rockstar Games, w takiej właśnie formie. O tym jednak przekonamy się w dniu, kiedy premiera GTA VI ujrzy światło dzienne.

 

 

Nowy silnik RAGE9 w GTA 6?

 

 

Według wpisu na Twitterze, popularnego dziennikarza i znawcy studia Rockstar Games, Chrisa Klippela, premiera GTA 6 będzie wspierana nowym silnikiem RAGE9.  Wykorzystanie silnika nowej generacji w kolejnej odsłonie Grand Theft Auto może wręcz zrewolucjonizować rynek gier. Według autora wpisu, nowy silnik będzie tworem wyprzedzającym współczesne czasy. To właśnie za sprawą jego zniecierpliwieni gracze na pewno nie będą zawiedzeni, bowiem odkryją nieznane jak dotąd zupełnie nowe możliwości w grze.

 

Oryginał wpisu znajduje się poniżej:

 

 

Dotychczasowy silnik Rockstar’a jest wykorzystywany w takich tytułach jak GTA V, Dead Redemption 2, czy Max Payne 3. Developerzy jak dotąd utrzymują całą sprawę w tajemnicy, powstrzymując się od informowania społeczności na temat powstającej gry jak i samego nowego silnika RAGE9. Klippel twierdzi, że GTA 6 z pewnością będzie najlepiej wyglądającą częścią serii GTA.

 

 

 

Ogromny świat GTA 6 Online?

 

 

GTA 6 Online

 

 

Według doniesień, świat w trybie wieloobobowym GTA 6 ma być nieporównywalnie większy od aktualnego świata w GTA 5.

 

Fani serii Grand Theft Auto z ogromnym zapałem wyszukują wszelkich informacji na temat powstającej, szóstej części kultowej gry. Z pewnością tak będzie się działo, aż do momentu, kiedy premiera GTA 6 ujrzy światło dzienne. Co jakiś czas, w sieci można znaleźć ciekawe materiały, dotyczące powstającej, najnowszej odsłony. Doniesienia o pojawieniu się możliwego ogromnego świata dla trybu multiplayer GTA VI, wywołują duże zainteresowanie wśród fanów gry. Na Reddit’cie, niedawno pojawił się wpis jednego z użytkowników (CoryLVV), mówiący o patencie, stworzonym przez Take-Two. Wspomniany patent ma na celu przełączanie graczy między odległymi na mapie strefami w czasie rzeczywistym, bez konieczności irytujących ekranów ładowania gry.

 

 

 

 

 

Na podstawie powyższej grafiki, można z pewnością założyć, że świat GTA 6 Online będzie po prostu ogromny. Dzięki temu gracze będą mieli ogromne połacie terenu do odkrycia. Rozmieszczone tereny mogą zawierać całe stany, a nawet kraje.

 

Czy takie rozwiązanie będzie dobre?

Nie da się ukryć, że pomysł użycia patentu Take-Two, w teorii brzmi dobrze. Może to jednak rodzić pewne problemy w samej grze z innymi osobami. Społeczność Reddit’a zwraca uwagę na problem griffingu w GTA V Online. Wielu graczy nie zagłębia się w prawdziwy cel trybu wieloosobowego, opartego na wykonywaniu misji. Osoby te najczęściej grają chaotycznie, przeszkadzając graczom, którym zależy na pełnym, pozytywnym doświadczaniu grania w GTA Online. Zatem stworzenie tak wielkiego świata w nowym GTA może pogłębić to zjawisko do nieznanej, jak dotąd ogromnej skali. Mimo wszystko trzeba powiedzieć, że idea stworzenia tak wielkiego świata w GTA VI byłaby czymś naprawdę ekscytującym.

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Read in English