Jak rozpoznać cheatera w CS GO. Czyli jak wykryć oszusta w grze

0
Jak rozpoznać czitera
ESPORTLIFE

W kilku krokach dowiesz się jak rozpoznać cheatera w CS GO. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się jak wykryć oszusta w grze.

 

Z pewnością przyda Ci się wiedza jak rozpoznać cheatera w CS GO. Z powodu kiepskiego systemu VAC ogromna ilość cziterów przedostaje się przez filtr wykrywania co ułatwia oszustom oszukiwanie w grze. W dodatku łatwa dostępność darmowego oprogramowania do tych celów zachęca wiele osób do korzystania z gry w niewłaściwy sposób. Istnieje kilka tricków dzięki którym będziesz w stanie wykryć oszusta w grze. Głównym celem cheaterów jest jak najszybsze wbicie statusu Prime, czyli 21 levelu w CS GO. Zachęcamy do zapoznania się z tym krótkim poradnikiem.

 

 

ESPORTLIFE

Jak rozpoznać oszusta w grze

 

 

 

Cziterzy bez cienia wątpliwości

 

Cziterzy ze spinbotem

 

Czasem można spotkać ewidentny przypadek cheatera, który korzysta z najbardziej perfidnego oprogramowania do oszukiwania typu Spinbot. Taki przypadek do wykrycia jest najprostszy, dlatego, że taka osoba wcale się nie kryje z tym, że używa wspomagaczy. Po za tym, w przypadku grania ze Spinbotem, model postaci przeciwnika patrzy w ziemię oraz kręci się wokół własnej osi. Taki rodzaj cziterów spotkacie najczęściej na świeżych kontach, na początku zdobywania doświadczenia, z niskim współczynnikiem zaufania, bez statusu Prime. Osoby te zazwyczaj są zbanowane zanim zdobędą 21 level konta. Osoby te zazwyczaj w swoim ekwipunku nie posiadają skinów.

 

 

Jak rozpoznać doświadczonego cheatera w CS GO

 

Jak rozpoznać cheatera w cs go

 

Istnieje duża grupa cheaterów, którzy potrafią dobrze się kryć. Takie osoby rezygnują zazwyczaj z „oczywistych czitów”, o których napisaliśmy powyżej. Ta grupa używa wspomagającego oprogramowania głównie do widzenia przez ściany (WallHack, WH) lub uruchamia Aimbota (wspomaganie celowania) w sytuacjach kryzysowych. Używanie WH daje naprawdę dużą przewagę nad przeciwnikami i używane rozważnie jest dość ciężko wykrywalne. Doświadczonego czitera, używającego WH, mogą wykryć tylko inni doświadczeni gracze, którzy po obejrzeniu demka meczu, mogą zgłosić taką osobę poprzez formularz zgłoszenia. W eliminowaniu takich graczy, w dużej mierze pomaga system Nadzoru w CS GO.

 

 

Kto najczęściej czituje

 

kto najczęściej czituje w cs go

 

Istnieje kilka parametrów, dzięki którym możecie zwiększyć prawdopodobieństwo wykrycia czitera w meczu. Przeprowadzono badania na ten temat, których wyniki prezentują się następująco:

 

1. Większość cheaterów gra na mapie Dust 2. Z niewiadomych powodów, oszuści upodobali sobie właśnie tą mapę.

 

2. Ponad 73% cheaterów wstawia sobie avatar Anime. Należy zwrócić uwagę również na graczy bez żadnego avatara.

 

3. Oszuści najchętniej używają następujących broni: Scout, Deagle, AWP oraz Scar.

 

4. Około 44% cziterów używało wspomagaczy, twierdząc, że odpalali się tylko w celu wyrównania szans z przeciwnikiem, który również używał wspomagaczy.

 

5. Prawdopodobieństwo trafienia na czitera, mając mając status Prime oraz wysoki Współczynnik Zaufania, wynosi aż 34%.

 

6. Aż 38% cheaterów w swoim ekwipunku posiada skiny warte niż 1000$. 

 

ESPORTLIFE

 

ESPORTLIFE

Podsumowanie

 

Tak jak już wspomnieliśmy, system antyczitowy od Valve jest daleko niedoskonały, dlatego musimy sami szukać odpowiedzi na pytanie jak rozpoznać czitera w CS GO. Potwierdza to ilość dostępnych darmowych czitów do pobrania dostępnych w internecie. Co ważne, zdecydowana większość nawet najprostszych programów jest obecnie niewykrywalna przez VAC. Można więc stwierdzić, że CS GO w chwili obecnej nie posiada żadnej skutecznej blokady przeciwko oszustom. Stąd też Valve zdecydowało się na wprowadzenie statusu Prime oraz Współczynnika Zaufania, by oddzielić uczciwych graczy od tych drugich. Powinniśmy zatem dbać o to, by nasz Trust Factor był jak najwyższy, wtedy szansa na uczciwą grę będzie większa. Warto też korzystać z platform do grania takich jak Faceit, gdzie system wykrywania / blokowania oszustów działa zdecydowanie skuteczniej. 

 

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze