FIFA 21 co nowego w grze. Kiedy premiera nowej FIFY

0
fifa 21 co nowego

Dowiedzieliśmy się co nowego FIFA 21 przygotowała dla graczy. Poznaj datę premiery nowej FIFY oraz sprawdź jakie zmiany w trybach wprowadzono.

Każdy fan kultowej piłkarskiej serii EA Sports jest ciekawy co nowego FIFA 21 dla niego przygotowała. Poprzednia odsłona gry nie przypadła graczom do gustu, co poskutkowało znacznymi zmianami wprowadzonymi przez developerów. EA szykuje zmiany w obszarze trybu kariery, Volcie, Ultimate team’ie oraz co najważniejsze – w Gameplayu. Długo wyczekiwana premiera FIFA 21 nadchodzi wielkiemi krokami, a my dostaliśmy już parę bardzo ważnych informacji na temat nowej, tegorocznej odsłony. Zachęcamy do zajrzenia na oficjalną stronę EA, gdzie znajdziecie oficjalne oficjalne informacje związane z nową FIFĄ.

 

 

Zastanawiasz się o nowego w FIFIE 21? Czeka nas dużo nowości!

 

Innowacyjny Tryb kariery

 

fifa 21 tryb kariery

 

Niektórzy gracze kupuja FIFĘ tylko ze względu na dobrze zorganizowany tryb kariery, może prócz wpadki na początku gry, kiedy to SI wystawiał rezerwy w pierszych składach drużyn. W ostatecznym rozrachunku był na całkiem wysokim poziomie. Ku mojemu zaskoczeniu nowa FIFA 21 w obszarze kariery zaprezentuje graczom wiele innowacji.

 

Zatem co nas czeka w udoskonalonym Trybie kariery?

 

1. INTERAKTYWNA SYMULACJA

Nie jestem fanem symulowania meczy w trybie kariery ale znam kilka osób, które korzystają z tego notorycznie. W tym roku EA szykuje w tym temacie niespodziankę. Zamiast suchej symulacji, będziemy mieli możliwość kierowania zespołem. Od teraz gracz będzie miał wgląd w statystyki zawodników, ich formę, ocenę w danym meczu i na podstawie tego będzie mógł dokonywać zmian.

 

 

2. ROZWÓJ PIŁKARZY

W FIFIE 21 będziemy mieli możliwość rozwijania danego zawodnika pod własną taktykę. Jeżeli zauważymy, że zawodnik na pozycji ŚPO lepiej by sobie radził jako podwieszony napastnik, możemy wytrenować jego atrybuty, dzięki którym zagra na pozycji ŚN. Wszystkich zawodników bedziemy mogli rozwijać pod naszą specjalnie zaplanowaną taktykę, tak jak w prawdziwym futbolu.

 

 

3. SKUPIENIE MECZOWE I AKTYWNY TRENING

Kolejnym bardzo interesującym udogodnieniem jest nowy atrybut koncentracji meczowej. Będzie on wskazywał prawdopodobieństwo zagrania zawodników na maksimum możliwości w najważniejszych momentach meczu. Dzięki grupowym sesjom treningowym zwiększymy koncentrację naszych piłkarzy, dzięki czemu napastnicy będą skuteczniejsi, a obrońcy silniejsi w obronie.

 

 

4. PLANOWANIE ZAJĘĆ

Czyli Skupienie, kondycja oraz morale. Dzięki nowemu systemowi zarządzania aktywnością drużyny, określisz plan zajęć na cały tydzień. Możesz zdecydować, kiedy odbędą się treningi, a kiedy piłkarze będą mogli odpocząć. Wszytko po to, by zoptymalizować równowagę zespołu.

 

 

5. GŁĘBOKIE ZMIANY W SI

Wiem, że morale z Was mają problem z dostosowaniem do siebie poziomu SI. Na przykład pomiędzy „legendarnym”, a „ultimate team” jest ogromna różnica umiejętności. W najnowszej edycji gry im więcej będziemy wygrywać z komputerem tym będzie popełniał mniej błędów.

 

 

6. NOWE RODZAJE TRANSFERÓW

Oferty wypożyczenia z opcją wykupu, to główny przekaz tego punktu. SI ma być bardziej inteligentny jeżeli chodzi o dokonywanie transferów.

 

Duże zmiany w Trybie Volta

 

tryb volta w fifie 21

 

To nie koniec nowości w FIFIE 21, developerzy przygotowali zmiany w innych trybach. Volta football jak dotąd nie porwał zbyt wielu graczy, ale jest na pewno przyjemnym dodatkiem do gry. Fani potrzebowali czegoś nowego po udanej serii Huntera z poprzednich edycji. Sam nie raz dobrze sie bawiłem ucząc się nowych tricków w Volcie.

 

W następnej edycji trybu EA zaoferuje nam:

 

★ Podkręconą prędkość spotkań.

★ Bloki będą dużo bardziej realne.

★ Pojawi się Agile Dribbling, a strzały, podania oraz zwody będą poprawione i lepiej dostosowane do małych, niewymiarowych boisk.

★ Zawodnicy będą mogli podbić piłkę i wykonywać sztuczki w powietrzu (np. trick „dookoła świata).

★ Mechanika zakładania siatek będzie łatwiejsza (L1+R1 / LB+RB, a następnie prawy drążek analogowy wyznaczający kierunek).

★ Obrońcy będą bronić dużo sprawniej.

★ W każdej Dywizji będzie 5 rang do osiągnięcia.

★ KAKA przeprowadzi nas przez wyjątkowe szkolenia.

★ Dostaniemy całkiem sporo opcji personalizowania naszego zawodnika. Nasz avatar będzie mógł grać w specjalnych, markowych ubraniach (podczas prezentacji pokazano gadżety Adidasa) oraz strojach klubowych.

 

 

Ultimate team również doczekał się przebudowy

 

tryb ultimate team w nowej fifie

 

Jest to najbardziej popularny tryb w całej grze, dlatego i w tym obszarze możemy spodziewać się nowości w nowej FIFIE. Osobiście bardzo podobał mi się pomysł usunięcia sezonów oraz dodanie Division Rivals razem z Fut champion. Wprowadzone sezony są miłą odmianą dającą możliwość zdobywania licznych nagród.

 

 

Co nowego w trybie Ultimate Team?

 

 

1. ZBUDUJ ZESPÓŁ SWOICH MARZEŃ

To będzie najbardziej społecznościowa FIFA Ultimate Team w historii. Dostaniemy dużo możliwości gry ze znajomymi. Nie mogę się doczekać, kiedy spersonalizuję swój własny stadion, wtedy każdy mecz u siebie będzie wyjątkowy.

 

 

2. WIĘCEJ SPOSOBÓW ZABAWY

Zagramy wspólnie ze znajomym w Division Rivals przeciwko innym parom lub pojedynczym graczom, w Squad Battles przeciwko SI, albo w meczach towarzyskich FUT na własnych zasadach przeciwko innym ludziom.

 

 

3. KWALIFIKACJA DO DIVISION RIVALS W SQUAD BATTLES

Zamiast rozgrywać kwalifikacje online, będzie można zagrać przeciwko SI w Squad Battles i w ten sposób ustalić swoją startową ligę w Division Rivals. Dodatkowo dostaniemy premię w postaci monet.

 

 

4. WIĘCEJ SPOSOBÓW BUDOWANIA ZESPOŁU

Doświadczymy możliwości zmiany wyglądu klubu od środka, jak i na zewnątrz.

 

 

5. USPRAWNIONE ZARZĄDZANIE KLUBEM

Od dawna graczy nurtowały zakupy kondycji, było to po prostu zbędne w naszym ulubionym trybie. Piłkarze będą odzyskiwali pełnię sił po każdym meczu. Usunięto też trenerów i karty treningu, a także zmieniono system kontuzji i leczenia, aby zarządzanie zespołem z każdym następnym meczem było łatwiejsze.

 

 

6. MNIEJ PRZESTOJÓW

Nie pamiętam ile czasu straciłem oglądając niekończące się cieszynki przeciwników, czy powtórki strzałów w trybuny. W karierze wygląda to inaczej, ale gracze zaczęli wykorzystywać te aspekty Fut Champions szczególnie do dekoncentrowania przeciwników. Nieco popsuło to ostatnią edycję gry.

 

 

FIFA 21 – Co nowego jeszcze nas czeka? Zmiany w GAMEPLAY’u

 

 

To na co z pewnością wszycsy czekają to usprawniony Gameplay! Denerwujące przebitki, przesadnie niecelne główki, dziwne zachowania zawodników w pojedynkach 1vs1, czy wylewy w obronie. Wlaśnie te niedociągnięcia sprawiły, że FIFa 20 została okrzyknięta najgorszą wersją ostatnich lat. Miejmy nadzieję, że premiera FIFY 21 pokaże nam w tym temacie spore postępy.

 

 

W nowej odsłonie gry, twórcy stanęli na wysokości zadania i zniwelowali większość błędów:

 

 

ZWINNY DRYBLING

Ma być szybszy i skuteczniejszy co pozwoli na przepiękne mijanie obrońców przeciwnika. Nowe zwody uczynią tę grę atrakcyjniejszą, być może znajdziemy coś podobnego do sławnego Drag Back’a z FIFY 20.

 

 

INDYWIDUALNE USTAWIANIE SIĘ

Rozgrywka ma być dużo bardziej realistyczna, nasi piłkarze oraz SI staną się bardziej inteligentni pod względem rozmieszczenia na boisku, podań, wyjść po piłkę. Na takie usprawnienie gry czekałem od bardzo dawna.

 

 

KIERUNKOWE BIEGI

Zyskamy większą kontrolę nad ruchami naszych piłkarzy. Będziemy mogli wyjść za plecy obrońców zawodnikiem bez piłki, konstruując atak pozycyjny.

 

 

KIERUNKOWE ROZEGRANIE Z KLEPKI

Drążkiem określimy stronę, w którą ruszy piłkarz po wykonaniu podania.

 

 

NATURALNY SYSTEM KOLIZJI

Zupełnie przebudowany system zderzeń piłkarzy pozwala uzyskać płynniejszą grę fizyczną na całym boisku. Oznacza to również koniec uporczywego przewracania się o siebie oraz mniej „bezpańskich” piłek.

 

 

PODANIA

Inteligentne podania mają nas zachwycić w nowej FIFIE 21.

 

 

BLOKOWANIE ZAGRAŃ

Jest to łatwiejszy System blokowania, wrzutek, czy podań po ziemi.

 

 

SZYBKOŚĆ REAKCJI

Szybsze reagowanie na pewno będzie miało ogromny wpływ na całą rozgrywkę.

 

 

RĘCZNE GŁÓWKI

No i wreszcie główki, teraz to my będziemy mogli w 100% sterować kierunkiem strzału oddanego z główki.

 

 

Premiera FIFY 21, kiedy zagramy?

 

Znamy już dokładną datę premiery gry. Ostatecznie nie wiadomo czy zmiany, o których pisaliśmy sprawią, że najnowsza odsłona będzie dużo lepsza od poprzedniej. Być może zespół EA trafi w sedno i odzyska reputację solidnie zrobionej, dającej dużo radości, gry piłkarskiej. Osobiście bardzo na to liczę, a najnowsza edycja z pewnością zagości na mojej półce z grami. Premiera gry FIFA 21 zaplanowana jest na 06.10.2020r., więc już za około miesiąc sami się dowiemy co w tym roku nowego EA Sports nam zaoferuje.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o nowej odsłonie FIFY,  regularnie odwiedzaj Aktualności FIFA.

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Read in English