ESPORTLIFE

Komendy na FPS. Poradnik jak zwiększyć FPS w CS:GO

1

Najnowsze komendy na FPS w CS:GO oraz sposoby na zwiększenie FPSów w 2021 roku. W tym poradniku pokażemy Ci sztuczki zwiększające wydajność.

Poznaj komendy na FPS w CS:GO 2021 i dowiedz się jak mieć ich więcej. Znamy skuteczne sposoby na większą ilość klatek w grze. Dzięki kilku trickom dowiesz się jak zwiększyć wydajność komputera, by móc w pełni cieszyć się płynną grą i wreszcie zacząć rywalizować na równi z przeciwnikami.

Zachęcamy do częstego odwiedzania tego poradnika, ponieważ stale monitorujemy sytuację i będziemy zamieszczać tu najbardziej aktualne sposoby na zwiększenie ilości FPS. Dlaczego warto być na czasie? Otóż obecnie niektóre przestarzałe metody mogą narobić więcej szkód niż pożytku, w efekcie Twój komputer zamiast zwiększyć ilość FPS, zmniejszy ich liczbę.

 


 

Jak zwiększyć FPS w CS:GO?

 

ESPORTLIFE

 

1. Zanim poznamy specjalne komendy na FPS, zacznijmy od podstawowych rzeczy!

 

Rzeczą, która często jest pomijana, a daje naprawdę dobry efekt w przypadku mocno zawirusowanych komputerów jest Format dysku.

Czasami jest tak, że nie jesteśmy świadomi jak wiele złośliwego oprogramowania jest zainstalowane na naszym komputerze. Zdarza się również, że system operacyjny jest tak mocno przeładowany różnego rodzaju syfem, że nasze zasoby hardware’owe nie są w stanie podołać wyzwaniu. Wtedy warto najzwyczajniej w świecie sformatować dysk a następnie wgrać system na nowo.

 

Kolejną, znacznie mniej inwazyjną czynnością będzie usunięcie dotychczasowej wersji CS:GO z dysku, a następnie pobranie i zainstalowanie nowych plików gry.

Z upływem czasu do folderu gry trafia wiele nowych plików, które z czasem potrafią przeładować ją. Zatem świetnym sposobem na walkę o więcej FPS w CS:GO będzie reinstalacja gry.

 

Jeżeli nie zamierzasz wykonywać nowej instalacji a już tym bardziej formatować dysku, przynajmniej zresetuj ustawienia do wartości początkowych.

Od momentu wykonania resetu ustawień graficznych, komend na FPS itd. możesz zacząć eksperymentować z wszelkimi ustawieniami zwiększającymi ilość FPS w CS:GO. 

 

Czasem może następować konflikt plików wchodzących w skład CS:GO. A ten zawiera ich naprawdę wiele. W tym przypadku należy sprawdzić spójność plików. Wadliwe pliki zostaną zastąpione nowo pobranymi.

Spójność plików wykonuje się na Steamie, przechodząc do Biblioteki, następnie z listy gier po lewej stronie wybrać Counter-Strike: Global Offensive, następnie prawy przycisk myszy > Właściwości… > Zakładka Pliki lokalne > Opcja: Sprawdź spójność plików gry.

 

Poniższa grafika przedstawia podgląd tej procedury:

 

sprawdzanie spójności plików gry dla więcej fps w cs go

 

 

POKAŻ CAŁOŚĆ

ESPORTLIFE

 

Następną, dobrą metodą uzyskania w CS GO więcej FPS w 2020 roku jest wyłączenie nakładki Steam w grze

Steamowy Interfejs pozwala nam między innymi na kontakt ze znajomymi podczas gry czy też sprawdzanie profili graczy. Jest to przydatne, lecz FPSy są ważniejsze, prawda?  Wyłączenie nakładki jest bardzo proste, należy postępować w następujący sposób:

Przechodzimy do Steama > Biblioteka > z listy wybieramy CS:GO > prawy przycisk myszy a następnie Właściwości… > Zakładka Ogólne > ODZNACZAMY opcję Włącz nakładkę Steam podczas gry. Zdjęcie poniżej:

 

wyłączenie nakłądki steam podczas gry dla większej ilości fpsów

 

 

Nadeszła pora na zmianę ustawień wideo w CS:GO

Odpowiednia kalibracja ustawień graficznych w każdej grze to podstawowa sprawa. Zazwyczaj należy kierować się regułą, że im niższe ustawienia graficzne tym większa ilość FPS. W CS:GO ta prawidłowość również istnieje, jednak nie wiadomo dlaczego na niektórych komputerach wyższa wartość niektórych ustawień podnosi FPSy. Kwestię tą poruszył Sniper13 w swoim materiale na YouTube:

 

 

 

 

Poniżej lista optymalnych i najbardziej uniwersalnych ustawień graficznych w CS:GO:

 

 

ustawienia graficzne w cs go dające większą ilość fps

 

 

W walce o dodatkowe FPSy musisz postarać się, by wszelkie dodatki podczas grania były wyłączone.

Mowa tutaj o nakładkach różnych aplikacji, które często z automatu są „doklejane” do gry. Wspomniane nakładki mogą znacząco przyczynić się do tego, że będziemy mieć mało FPS w CS GO, zwłaszcza na słabszych komputerach. Przejrzyj więc programy, które współpracują z Twoimi grami a następnie wyłącz w nich nakładki.

 

ESPORTLIFE

 

Przedostatnim krokiem, którym powoli będziemy  zamykać temat podstawowych czynności, które musisz wykonać będzie wyłączenie automatycznego nagrywania ujęć w GeForce Experience oraz Windows 10.

Jak wiadomo, nagrywanie ekranu mocno pożera FPSy. Wyłącz więc tą funkcję jeśli nie korzystasz z niej. 

 

GeForce Experience:

Przeczytaj poniższą instrukcję jeśli posiadasz zainstalowany program GeForce Experience, jeśli nie, przejdź do następnego punktu.

Panel GeForce Experience > Zakładka Ogólne > Odznacz opcję: Nakładka w grze (Share):

 

wyłączenie automatycznego nagrywania w geforce experience zwiększające ilość fps

 

Windows 10:

Instrukcja wyłączenia autonagrywania dotyczy wyłącznie posiadaczy Windowsa 10. 

Przechodzimy do Ustawień Windowsa > Opcja: Granie > Zakładka: Pasek gry > Wyłącz „Rejestruj klipy z gry” > Następnie zakładka: Ujęcia > Wyłącz „Rejestruj w tle podczas gry”.

 

Krok 1:

 

windows 10 wyłączenie auto nagrywania

 

Krok 2:

 

wyłączenie auto nagrywania gry w windows 10

 

 

– Aktualizacja Lipiec 2021- 

Nową metodą, którą poleca społeczność CS:GO na Reddit’cie, jest użycie zewnętrzneego oprogramowania o nazwie GameBoostHD. 

Program współpracuje z wieloma topowymi grami, takimi jak:

 

ESPORTLIFE

 

CS:GO, VALORANT, Fortnite, League of Legends, Overwatch, PUBG, Diablo 3, Dota 2, Half-Life 2, Hearthstone, Heroes of the Storm, Left 4 Dead 2, , Quake Champions, Rocket League, StarCraft 2.

Jest to zewnętrzna aplikacja, która nie wprowadza do CS:GO komend na FPS, lecz optymalizuje procesy systemowe oraz inne aplikacje, zżerające zasoby podczas grania, nadając im zmniejszony priorytet. Jest to swojego rodzaju narzędzie do optymalnego zarządzania procesami tak, by cała moc była przekazywana na grę. Program sprawdzi się w szczególności w przypadku słabszych maszyn.

Program nie posiada interfejsu, a więc działa w tle, dlatego podczas uruchamiania nie zdziwmy się, że na ekranie nie pojawi się nic. Należy przy tym pamiętać, by w razie blokowania go przez program antywirusowy, dodać GameBoostHD do wyjątków i zezwolić na jego uruchamianie. 

 

Uwaga! po każdym uruchomieniu komputera, przed graniem należy włączyć program! Jeżeli chcesz, by aplikacja działała podczas uruchamiania komputera, utwórz dla niej skrót w folderze Start => Programy => Autostart lub utwórz dla tego celu zaplanowane zadanie.

Mimo iż nie ma żadnych doniesień o konsekwencjach używania GameBoostHD podczas gry, sugerujemy rozważnie używać wszelkiego rodzaju, zewnętrznego oprogramowania.

 

GameBoostHD możesz pobrać stąd.

 

 

Udało Ci się przebrnąć przez pierwszą część poradnika: „CS GO Więcej FPS 2020”, uzyskasz czytając dalszą część artykułu, który porusza więcej zagadnień. Zapraszamy do drugiej części gdzie pobawimy się z nieco bardziej zaawansowanymi rzeczami!

 


 

2. Zaawansowane operacje takie jak opcje uruchamiania, komendy na FPS oraz ustawienia karty graficznej.

 

Druga część, choć brzmi nieco złowieszczo, tak naprawdę nie wymaga od nas nie wiadomo jak dużych znajomości obsługi komputera.

Są to co prawda ważne rzeczy, lecz stanowią uzupełnienie działań wyszczególnionych w pierwszej części poradnika.

 

Najprostszą rzeczą, która wymagać od nas będzie jedynie wpisania właściwych danych w okienko, są opcje uruchamiania.

Niektórzy Was za pewne używają już jakichś parametrów startowych. Trzeba jednak zaznaczyć, że część z nich jest już nieaktualna a co gorsze może działać negatywnie na ilość FPSów zmniejszając ich liczbę. Należy też pamiętać, że parametry startowe nie są tym samym co komendy na FPS.

Na temat aktualnych parametrów startowych w 2020 roku powstał już artykuł na łamach naszego serwisu. Zachęcamy do zgłębienia info.

 

Specjalne komendy na FPS to kolejny sposób na na zwiększenie ich ilości.

Domyślnie kilka rzeczy w CS’ie jest włączonych z automatu po to, by gra wyglądała po prostu lepiej. Wyłączając je możemy nieznacznie zwiększyć liczbę FPS niestety kosztem walorów wizualnych. Wpisując odpowiednie komendy na FPSy, zwiększymy płynność gry.

Poniżej opisaliśmy te komendy:

r_dynamic – Komenda odpowiada za rozbłyski pojawiające się podczas strzelania oraz w trakcie wybuchów granatów i bomby. Jeśli chcesz wyłączyć takie rzeczy, ustaw komendę na zero: r_dynamic 0.

cl_forcepreloadDzięki tej komendzie podczas wczytywania mapy łądowane są jednocześnie tekstury, modele i inne rzeczy. Do tej pory komenda ta dawała wiele dobrego, jednak od pewnego czasu stwarza problemy z grą, więc zalecamy ją wyłączyć (cl_forcepreload 0)

func_break_max_pieces 0 – Komenda steruje efektami wizualnymi związanymi z rozwalaniem różnych obiektów na mapie (np. szyby). Warto ustawić na zero (func_break_max_pieces 0).

r_drawtracers_firstperson – Gdy tą komendę ustawimy na wartość zero, nie dostrzeżemy pocisków lecących podczas strzelania. Również odbija się to nieznacznie na większej ilości FPS w CS GO.

bind „x” „toggle cl_draw_only_deathnotices” – Jest to komenda (bind) dla osób zdesperowanych. Zauważalnie jednak zwiększa ilość FPS (o ok. 10) kosztem wyłączenia HUD’a.

r_cleardecals – Jest to komenda, która usuwa aktualnie znajdujące się na mapie ślady po kulach, krew i inne drobne rzeczy. Opcja ta nie dość, że wpływa pozytywnie na ilość FPS to w dodatku poprawia nam widoczność. Uwaga! Komenda musi zostać zbindowana pod konkretne klawisze:

bind „shift” „+speed;r_cleardecals” / komenda działa pos Shift
bind „CTRL” „+duck;r_cleardecals” / komenda działa pod Ctrl

 

Komendy zwiększające FPSy to nie wszystko, odchudzamy nieco gierkę, czyli usuwamy zbędne pliki.

Wyrzucanie zbędnych plików jest ogólnie dobrą praktyką, nie tylko w kwestii CS:GO. Pamiętaj jednak, że usunięcie pliku wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego zalecamy zrobić kopię wszystkich plików przy których będziesz majstrować.

 1. Na początku usuń wszystkie pliki z głównego folderu Steam z rozszerzeniem .blob
 2. W następnym kroku przejdź do głównego folderu CS:GO. Usunięcie tylko jednego, tajemniczego pliku może spowodować dużego BOOSTA na więcej fps w CS GO! Odszukaj pliku o nazwie 882ab71a. Teraz zrób jego kopię zapasową a oryginał usuń. Plik jest niepotrzebny a niepotrzebnie zżera naprawdę wiele FPSów!
 3. Jeśli Counter-Strike’a pobierałeś dość dawno, możesz posiadać folder „downloads„, który znajduje się w katalogu \csgo. Jeśli posiadasz wspomniany folder „downloads„, odszukaj w nim pliku „882ab71a.dat” i wykonaj jego kopię zapasową. Następnym krokiem będzie otwarcie oryginału (882ab71a.dat) w dowolnym edytorze tekstu, np. w notatniku. Po otwarciu go, zaznacz cały tekst znajdujący się w nim a następnie usuń treść. Teraz zapisz plik. 
 4. Ostatnim krokiem jest zmiana atrybutów pliku „882ab71a.dat„. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na wspomniany plik, wybieramy Właściwości > Zakładka Ogólne > Zaznaczamy: Tylko do odczytu. Instrukcja na fotce poniżej:

atrybuty pliku w cs go więcej fps 2020

 

Przyszła pora na ustawienia karty graficznej w dedykowanym oprogramowaniu.

Ten krok jest naprawdę istotny dlatego warto poświęcić mu chwilę uwagi. 

 

Użytkownicy Nvidii:

 1. Przejdź do Panelu sterowania Nvidia. W zakładce regulacji ustawień obrazu należy przesunąć pasek w lewą stronę na korzyść wydajności.
 2. W zakładce zarządzania urządzeniami 3D, WYŁĄCZAMY sychronizację pionową.
 3. Ustawiamy filtrowanie tekstur pod kątem wydajności
 4. Jeśli posiadasz zainstalowane oprogramowanie Nvidia GeForce Experience, przejdź do zakładki Gry a następnie wybierze z listy CS:GO.
 5. Włącz ustawienia gry, klikając na zieloną ikonę obok ikony „optymalizuj”. Tutaj również przeciągnij pasek w lewo ustawiając na wydajność.

Użytkownicy Radeona:

 1. Przejdź do właściwości grafiki. Wybierz zakładkę „Gry” a następnie w sekcji wydajność gry, wybierz standardowe ustawienia 3D.
 2. Następnym krokiem będzie ODZNACZENIE opcji użyj ustawień standardowych oraz przeciągnięcie paska na korzyść wydajności.

 

Na koniec warto przypomnieć tak oczywiste rzeczy, o których nie powinniśmy pisać ale nie chcemy mieć wyrzutów sumienia 🙂 Mowa tutaj o sterownikach, programach antywirusowych oraz higienie komputera.

Do rzeczy…sterowniki są odpowiedzialne za prawidłową obsługę urządzeń. Jak dobrze wiecie – im nowsze sterowniki tym sprawniejsza praca komputera. Dlatego absolutną koniecznością jest regularnie pobieranie aktualnych sterowników dla Waszych urządzeń.

Tej samej reguły dotyczą aktualizacje systemowe, a co za tym idzie oprogramowanie antywirusowe. System operacyjny posiada wbudowany software, odpowiadający za ochronę przed wirusami, jednak warto uzbroić się w dodatkowe programy, które dodatkowo zabezpieczą Wasz system przed złośliwymi atakami. Pamiętajcie też o wyczyszczeniu swoich podzespołów komputerowych z kurzu oraz o wymianie pasty termoprzewodzącej!

 

*Tekst powstał na podstawie poradnika z serwisu sniper13.pl.

 

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie powyższego poradnika napisz do nas, chętnie pomożemy!

ESPORTLIFE
0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
d7uG1
d7uG1
2 lat temu

Dobry artykuł, brawo! U mnie znaczna poprawa stosując niektóre ze wskazówek.