ESPORTLIFE

CS:GO Ustawienia graficzne 2020 Nvidia oraz AMD

1
ustawienia graficzne cs go nvidia geforce i amd radeon

Ustawienia graficzne w CS:GO pod FPS dla Nvidii GeForce oraz AMD Radeon w 2020 roku.

 

W tym poradniku dowiesz się jakie są najlepsze ustawienia graficzne w CS:GO. Postaraliśmy się szczegółowo opisać każdą funkcję odpowiedzialną za wyświetlanie grafiki w CS:GO. Pod uwagę wzięliśmy optymalne ustawienia dla uzyskania jak największej ilości FPS przy zachowaniu przejrzystości obrazu. Jeśli borykasz się z małą ilością FPS napisaliśmy osobny artykuł jak sobie z tym poradzić. Warto też poznać najnowsze parametry startowe 2020. Poradnik ten jest przewidziany zarówno dla użytkowników Nvidii GeForce jak i AMD Radeon. 

Zachęcamy do regularnego odwiedzania tego wpisu, ponieważ będą się tu pojawiać zawsze najnowsze ustawienia graficzne CS:GO.

 

Najlepsze ustawienia graficzne w CS:GO

 

ESPORTLIFE

 

Aby uzyskać najlepszy efekt graficzny należy przeprowadzić zmiany ustawień grafiki w samej grze. Poniżej objaśnimy wszystkie funkcje, które mają niebagatelny wpływ na późniejszy obraz a co za tym idzie – rozgrywkę. Jeśli jak dotąd nie grzebałeś ustawieniach grafiki, system automatycznie dobierze wartości dedykowane dla Twojego sprzętu. Zalecamy jednak własnoręcznie ustawić te parametry.

 

1. Ogólna jakość cieni

Jak sama nazwa wskazuje funkcja ta odpowiada za cienie rozmaitych obiektów na mapie. Dotyczy to również samych modeli jednostek graczy. Warto skupić się na tym punkcie, ponieważ od właściwej jakości cieni zależy twoja rozgrywka. Jeśli ustawisz jakość cieni na wartość średnią lub wysoką, pewne jest, że szybciej zauważysz cień przeciwnika, co w korzystnych warunkach da Ci nad nim przewagę. W przypadku ustawienia wartości na poziom niski, zostaniesz bez wspomnianej przewagi w dodatku jakość cieni na mapie drastycznie spadnie.

 

2. Szczegóły modeli / tekstur

Funkcja ta odpowiada za kwestie wizualne i nie przyczynia się bezpośrednio do poprawy lub pogorszenia rozgrywki. Jeśli lubisz patrzeć na obraz w pełnej krasie a twój komputer pozwala na odrobinę szaleństwa, możesz ustawić tę wartość na poziom wysoki. Jednak dla większości graczy każda dodatkowa klatka na sekundę jest na wagę złota dlatego szczegóły modeli / tekstur ustawić na poziom średni.

 

3. Szczegóły efektów / detale shadera

Nad tą funkcją zalecamy skupić się mocniej. Opcja ta odpowiada między innymi za jakość modeli graczy. Cóż ważniejszego może być od dobrze widocznej sylwetki przeciwnika? Być może ilość dymu pojawiającego się podczas spalania się granatu zapalającego. Kwestia jest dosyć sporna, ponieważ gdy wartość zostanie ustawiona na poziom wysoki, zyskamy na widoczności modeli. W przypadku ilości dymu, lepiej spisze się funkcja ustawiona na poziom niski. Zalecamy ustawienie wspomnianej wartości na poziom średni, wybór jednak należy do ciebie 🙂

 

4. Renderowanie wielordzeniowe

Jest to funkcja dzięki której gra wykorzysta pełen potencjał procesora. W momencie gdy wyłączysz tę opcję, CS:GO będzie korzystać tylko z jednego rdzenia a reszta rdzeni będzie odpoczywać. Przełoży się negatywnie na wydajność dlatego zalecamy włączenie tej renderowania wielordzeniowego.

 

5. Tryb Antyaliasingu (Multisampling)

Jest to nic innego jak tryb wygładzania krawędzi. Opcja ta przy maksymalnych ustawieniach może zabrać całkiem sporą liczbę FPS. Dlatego jeśli twój sprzęt nie jest pierwszej młodości zalecamy ustawienie minimalnych wartości (2x – 4x) lub całkowitą rezygnację z antyaliasingu.

 

6. Antyaliasing FXAA

Do wyboru mamy dwie opcje: włączony lub wyłączony. Funkcja ta odpowiada za wygładzanie krawędzi. Mówiąc konkretniej, po jej włączeniu dostrzeżesz niewielki blur (rozmazanie) obrazu. Zalecamy wyłączenie tej opcji, gdyż sylwetka przeciwnika powinna być możliwie jak najlepiej widoczna, bez żadnych filtrów.

 

7. Tryb filtrowania tekstur

W tym przypadku również możemy wybrać pomiędzy 2x a 16x. Dodatkowo mamy możliwość ustawienia filtrowania dwuliniowego oraz trójliniowego. Filtrowanie tekstur wpływa na sferę wizualną w grze tak więc nie przyczyni się do poprawy lub pogorszenia rozgrywki. Opcja ta oczywiście zjada parę FPSów. Jeśli Twój komputer nie pamięta czasów Komunii to filtrowanie tekstur radzimy ustawić pomiędzy 4x a 8x.

 

8. Czekaj na synchronizację pionową

Synchronizacja pionowa w grach FPS z reguły może przynieść wiele złego i zdecydowanie nie powinno się jej używać. Nie dość, że ogranicza ilość FPS do możliwości odświeżania monitora to w niektórych przypadkach odpowiada za opóźnioną reakcję myszki, wyłącz synchronizację pionową.

 

9. Rozmycie

Funkcja ta może nieco negatywnie wpłynąć na ilość FPS w dodatku jest odradzana ze względu na obniżenie widoczności. Odpowiada za pojawienie się efektu rozmycia obrazu podczas ruchu. Dotyczy to zarówno poruszania się jak i ruchu celownika. Zalecamy ustawić rozmycie wyłączone.

 

10. Tryb trzech monitorów

Masz trzy monitory? 🙂 Odpowiedź jest oczywista, tryb powinien być wyłączony. Jeśli należysz do użytkowników, którzy jednak posiadają kilka monitorów, możesz spróbować użyć tej funkcji.

 

Możesz skorzystać z następujących ustawień graficznych:

 

POKAŻ CAŁOŚĆ

ESPORTLIFE

 

Ustwienia graficzne cs go 2020

 

 

Oprócz powyższych funkcji warto pochylić się jeszcze nad podstawowymi ustawieniami, które w ustawieniach graficznych CS:GO znajdują się nieco wyżej. Opiszemy je pokrótce:

 

10. Tryb kolorów

Tutaj wartością domyślną będzie monitor komputerowy i tak też powinieneś mieć to ustawione. Warto jednak zaznaczyć, że monitory z matrycą IPS generują mniejszą jasność od matryc VA. Jeśli posiadasz właśnie monitor IPS w momencie ustawienia wartości na max, obraz i tak może okazać się zbyt ciemny. Jeśli stwierdzisz, że tak jest możesz ustawić tryb kolorów na telewizor, będzie jaśniej.

 

11. Jasność

Proponujemy jasność ustawić na poziom maksymalny gdyż taka wartość jest nieoceniona szczególnie w ciemnych lokacjach na mapie. Jeśli posiadasz monitor z jasną matrycą typu VA, może okazać się, że obraz będzie zbyt jasny. Dlatego w tym przypadku radzimy ustawić tę wartość według własnego uznania.

 

12. Proporcje ekranu oraz rozdzielczość

Jedno z drugim mają wiele wspólnego – nie mogą bez siebie żyć 🙂 Domyślna rozdzielność w CS:GO dla monitorów FULL HD ma wartość 1920×1080 oraz proporcje 16:9. Początkujący gracze grają właśnie na takich ustawieniach i jeśli wciąż szlifujesz swojego skilla radzimy pozostać przy tych parametrach. Istnieje jednak inna rozdzielczość oraz proporcje, które w połączeniu z umiejętnościami lepiej sprawdzają się w grze. O tym jednak wkrótce napiszemy osobny artykuł.

 

13. Tryb wyświetlania

Pełny ekran to najlepsza opcja, która może zostać wybrana. Nie ma sensu dłużej rozwodzić się nad tym.

 

14. Opcja oszczędzania energii

Tryb ten ogranicza ilość FPS co pozwala na ograniczenie ilości zużywania energii oraz wydłużenie czasu działania baterii w laptopie. Grając w CS:GO na pewno nie bierzesz pod uwagę takich rzeczy dlatego opcja ta powinna być wyłączona.

 


 

Pora na ustawienia graficzne dla Nvidii GeForce oraz AMD Radeon. Mowa tutaj oczywiście o oprogramowaniu dostarczonym przez tychże producentów.

 

ESPORTLIFE

 

1. Użytkownicy Nvidia GeForce

 

cs go ustawienia nvidia geforce

Ustawieniami graficznymi w CS:GO możemy manipulować również dzięki dość rozbudowanemu oprogramowaniu twórców kart graficznych Nvidia GeForce. Co ciekawe większość ustawień wprowadzonych tutaj będzie miała wartość nadrzędną nad tymi w CS:GO. Pamiętaj o ściągnięciu najnowszego sterownika dla swojej karty graficznej! Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest wyłączenie autooptymalizacji gier w oprogramowaniu Nvidia Experience (jeśli takowe posiadasz). Robi się to w następujący sposób:

 

1. Odnajdź  -> Nvidia GeForce Experience -> Przedź do ustawień wybierając ikonę trybu.
2. W zakładce: Gry -> odznacz kwadracik: "Automatycznie optymalizuj nowo dodane gry"

 

Możemy teraz przejść do Panelu sterowania Nvidia:

 

1. Prawy klawisz myszy na pulpit -> Panel sterowania Nvidia
2. Zakładka: Wyreguluj ustawienia obrazu, korzystając z podglądu -> zaznacz "Użyj zaawansowanych ustawień obrazu 3D.
3. Przejdź do Zarządzania ustawieniami 3D

 

W poniższej tabeli przedstawiamy optymalne ustawienia graficzne CS:GO 2020, które przydadzą się również w innych grach nie tylko FPS. Grafika przedstawia ustawienia na przykładzie karty GeForce GTX 1060. W przypadku starszych wersji kart graficznych opcji może być mniej jednak kluczowe parametry będą niezmienne. Aby uzyskać optymalne ustawienia graficzne w CS:GO dostosuj swoje ustawienia 3D w Panelu sterowania Nvidia tak jak w tabeli poniżej:

 

FunkcjaUstawienia
Wyostrzenie obrazuSharpening OFF, Scaling disabled
CUDA - procesory graficzneWszystkie
DSR - gładkość33%
DSR - współczynniki2.00x (native resolution)
Filtrowanie anizotropoweWyłącz
Filtrowanie tekstur - jakośćWysoka wydajność
Filtrowanie tekstur - ujemna kompensacja...Zezwól
Filtrowanie tekstur - optymalizacja anizotropowa...Włącz
Filtrowanie tekstur - optymalizacja trójliniowaWłącz
Karta graficzna renderująca OpenGLWybór automatyczny
Max Frame RateWył.
Optymalizacja wątkowa:Automatycznie
Pamięć podręczna jednostki cieniowaniaWłącz
Potrójne buforowanieWyłącz
Preferowana częstotliwość odświeżania...Najwyższa dostępna
Synchronizacja pionowaWyłącz
Technologia monitoraG-SYNC Compatible
Tryb niskiego opóźnieniaUltra
Tryb zarządzania energiąPreferuj maksymalną wydajność
Wstępne renderowanie klatek...1
Wygładzanie krawędzi - FXAAWyłącz
Wygładzanie krawędzi - przezroczystośćWyłącz
Wygładzanie krawędzi - trybWyłącz
Wygładzanie krawędzi - ustawieniaBrak
Wygładzanie krawędzi z próbkowaniem...Wył.
Wygładzanie krawędzi - korekcja gammaWłącz
Zamknięcie środowiskaWył.

 

Uwagi do ustawień

Powyższe ustawienia są najbardziej optymalne dla większości użytkowników. Może się jednak zdarzyć, że u niektórych osób pewne opcje negatywnie wpłyną na grafikę. Jeśli odczuwasz dyskomfort wizualny po wprowadzeniu naszych ustawień, zwróć uwagę na następujące opcje:

 

Tryb niskiego opóźnienia

Opcja ta zmniejsza opóźnienia sterując ilością klatek przygotowywanych przez procesor przed przetworzeniem ich przez procesor graficzny. Ustanienie Ultra znacząco zmniejsza opóźnienie, lecz pochłania również zasoby. Radzimy więc poeksperymentować z tą opcją, możliwe scenariusze: Wyłączone, włączone, Ultra.

 

Wstępne renderowanie klatek wirtualnej rzeczywistości

Ta funkcja działa podobnie jak tryb niskiego opóźnienia. Ustawienie jej na wartość: 1 mniejsza input LAG jednak może się przyczynić do niewielkich spadków FPS. Z drugiej zaś strony ustawienie na wyższą wartość może spowodować opóźnienie myszki względem obrazu co będzie mieć fatalne konsekwencje. Ewentualnie możesz ustawić wartość na: Użyj ustawienia aplikacji 3D.

 


 

2. Użytkownicy AMD Radeon

 

ESPORTLIFE

 

ustawienia graficzne amd radeon

AMD również daje możliwość manipulacji ustawieniami grafiki w CS:GO dzięki oprogramowaniu Radeon Software Adrenalin 2020. Wszystko działa na podobnej zasadzie jak w przypadku Nvidii. W tym przypadku również przedstawiliśmy optymalne ustawienia graficzne tym razem dla użytkowników AMD. Pamiętaj o uprzednim ściągnięciu najnowszych sterowników graficznych producenta!

 

Możemy teraz przejść do oprogramowania AMD Radeon Software Adrenalin 2020:

 

1. Prawy klawisz myszy na pulpit -> Ustawienia karty radeon
2. Przejdź Ustawień (ikona trybu) -> zakładka Grafika -> wybierz Profil karty graficznej, którego używasz.

 

Poniższa tabela przestawia najlepsze ustawienia graficzne AMD. Zastosuj te same ustawienia u siebie.

 

FunkcjaUstawienia
Radeon Anti-LagWłączono
Radeon ChillWyłączono
Radeon Image SharpeningWłączono
Ostrość80%
Ulepszona synchronizacja RadeonWyłączono
Czekaj na odświeżanie pionoweWyłączono
AntyaliasingNadpisz ustawienia aplikacji
Poziom antyaliasingu4x
Metoda antyaliasinguWielokrotne próbkowanie
Morfologiczne wygładzanie krawędzi (MLAA)Wyłączono
Filtrowanie anizotropoweWłączono
Poziom filtrowania anizotropowego4x
Jakość filtrowania teksturWydajność
Optymalizacja formatu powierzchniWłączono
Tryb teselacjiNadpisz ustawienia aplikacji
Maksymalny poziom teselacji8x
Potrójne buforowanie OpenGLWyłączono

 

 

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie powyższego poradnika napisz do nas, chętnie pomożemy!

 

ESPORTLIFE
0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Roberto
Roberto
2 lat temu

Rozmazuje