ESPORTLIFE
celownik cs go

Celownik w CS GO to podstawa. Jaki celownik wybrać? Może celownik pashy, neo, taza, snaxa lub byaliego? Ten poradnik, pomoże Ci zmienić standardowy celownik w CS GO na taki jakiego potrzebujesz.

 

Podstawowe pytanie – jaki celownik w CS GO?

Standardowo celownik w CS GO jest dynamiczny. Oznacza to, że jego wygląd jest zmienny podczas strzelania. Jest to przydatne szczególnie dla początkujących graczy jednak Doświadczeni playerzy tacy jak np. legendy Virtus.pro (pashaBiceps, Neo, TaZ, Snax czy byali) używają zazwyczaj celownika statycznego. Zatem jaki celownik wybrać? O tym dowiesz się czytając poniższy artykuł.

 

Celownik dynamiczny

W czym pomaga dynamiczny celownik CS GO? Odpowiedź jest bardzo prosta – podczas oddawania strzałów celownik dynamiczny reaguje na każde kliknięcie przycisku myszy [FIRE] (zwiększa swój rozmiar). Jednocześnie w tym czasie nasza celność drastycznie spada. Zmienność jaką prezentuje ten typ celownika podpowiada nam, że powinniśmy kontrolować ostrzał w taki sposób, by uzyskać możliwie jak największą celność, chwilowo przerywając ostrzał. Metoda ta sprawdza się w szczególności przy burstach czyli podczas oddawania pojedynczych strzałów. Bardzo ważne jest, by nauczyć się tego „recovery-time’u” podczas odstrzeliwania przeciwnika z dalekiej odległości pojedynczymi burstami. Jeśli opanujesz tą technikę, będziesz mógł zmienić celownik z dynamicznego na statyczny, który jest używany przez zdecydowaną większość doświadczonych graczy, nie wspominając już o graczach profesjonalnej sceny CS GO.

 

Celownik Statyczny

Podczas gdy dynamiczna wersja celownika jest polecana początkującym graczom celownik statyczny jest obowiązkową opcją każdego gracza CS GO, który ma na swoim koncie już „kilka” spędzonych godzin w grze. W czym ten drugi jest lepszy skoro używa go większość graczy? Gdy używamy dynamicznego celownika i już mamy opanowany jego wspomniany wcześniej „czas powrotu do stanu pierwotnego” możemy zrezygnować z dotychczas używanego rodzaju na rzecz tego drugiego. 

W tej sytuacji używanie celownika statycznego wiąże się z samymi korzyściami. Przede wszystkim chodzi tu o jego neutralność. Wspomniany celownik nie rozprasza naszej uwagi, co jest niezwykle istotne w grach typu FPS. Dzięki jego stabilności jesteśmy w stanie w łatwiejszy sposób skupić się na wycelowaniu w przeciwnika zwłaszcza w dalszych dystansach. Opanowanie kontroli stabilizacji celownika pozwala nam również na używanie go na bliskie dystanse. Konieczne będzie tu jednak nauczenie się rozrzutu broni. W tym celu zachęcamy do poczytania o tym jakie mapy do treningu warto pobrać.

 

Komendy na celownik CS GO

Istnieją liczne komendy do zmiany wyglądu każdego rodzaju celownika w CS GO. Jego aparycja jest na tyle istotna, że powinniśmy przyłożyć do tego szczególną wagę. Dzięki komendom wpisanym w konsoli gry możemy ustawić takie parametry jak: kolor celownika, jego grubość, wielkość, tło, odstęp między elementami budującymi celownik czy nawet usunąć lub wstawić kropkę na środku. Istnieje też ustawienie celownika w stylu „T”. w tym typie usunięte jest górne ramie celownika. Niektórzy gracze wybierają ten typ, ponieważ ułatwia im to celowanie w głowę przeciwnika. Powyższe ustawienia możemy wprowadzać dzięki poniższym komendom:

 

cl_crosshaircolor – kolor celownika
cl_crosshairdot – kropka
cl_crosshairsize – wielkość
cl_crosshairthickness – grubość
cl_crosshair_outline_draw – tło
cl_crosshairstyle – styl

 

Istnieje oprócz tego jeszcze więcej komend dzięki którym nasz celownik może jeszcze bardziej odpowiadać naszym preferencjom. Nie będziemy ich tu wymieniać, zachęcamy natomiast do skorzystania z doskonałej mapy z warsztatu Steam, dzięki której będziecie w stanie szybko i prosto stworzyć wasz optymalny celownik w CS GO:

 

crashz’ Crosshair Generator v3

 

crashz Crosshair Generator v3 celownik cs go

 

Pobierz mapę crashz’ Crosshair Generator

 

 

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze