Awaria Steam. CS GO nie działa. Jak naprawić problem?

Awaria steam, CS GO nie działa. Jak naprawić problem?

Nastąpiła awaria Steam, a CS GO przestał działać. Podpowiemy co należy zrobić z tym problemem.

Z pewnością nie raz spotkałeś się z sytuacją, w której CS GO przestał działać, co spowodowane jest awarią Steam. Połączenie z siecią zostało zerwane, a większość gier na platformie Steam nie działa prawidłowo. Czasem jest to problem twojego łącza, lecz nierzadko wina leży po innej stronie. Czy da się temu zaradzić oraz w jaki sposób tego dokonać, dowiesz się w poniższym artykule.

 

 

Awaria Steam – u mnie czy u nich?

 

 

1. CS GO nie działa? Może problem leży po Twojej stronie 

 

Na samym początku sprawdź poprawność działania twojego łącza.

Nie tylko CS GO nie działa u mnie, ale również TeamSpeak, przy czym połączenie z internetem wygląda normalnie. Z pewnością nie raz Tobie lub Twoim znajomym zdarzyła się taka sytuacja. Jest to ewidentny przykład problemu utraty pakietów internetowych. W takiej sytuacji wiele usług, korzystających z sieci, nie działa prawidłowo. Awaria Steam na Twoim komputerze również może być tego przykładem. 

 

Co wtedy zrobić?

Istnieje problem programowy lub urządzeniowy w Twoim komputerze. Najczęściej najlepszym wyjściem jest zresetowanie połączenia, poprzez wyłączenie i ponowne włączenie routera/modemu. Zwykle po tym zabiegu wszystko wraca do normy. Jeżeli jednak problem z awarią CS GO występuje w dalszym ciągu, warto skorzystać ze strony Speedtest.pl i przystąpić do testu w celu przetestowania łącza. Jeśli parametr Ping wskazuje poprawną wartość, taką jak zwykle (im niższy tym lepiej), Prędkość pobierania (Download) nie jest chwiejna, a jej wartość jest odpowiednia dla naszego pakietu, oraz Upload (Prędkość wysyłania) również ma właściwe parametry, oznacza to, że z naszym łączem po stronie komputera wszystko jest OK. Jeżeli Twój ping jest wysoki, odczuwasz straty pakietów podczas gry, przeczytaj nasz tekst, w którym podpowiadamy jak zmniejszyć ping.

Problem może stanowić awaria takich urządzeń jak modem czy router. Objawia się to najczęściej nawracającym zrywaniem połączenia, które nie ustępuje w kolejnych dniach. W tym przypadku polecamy skontaktować się operatorem poprzez infolinię. Usługodawca najprawdopodobniej wyśle do Ciebie technika, który wymieni wadliwy sprzęt lub kable.

 


 

2. To na pewno awaria Steam

Jesteś pewien, że Twój internet działa prawidłowo, bo sprawiłeś to. Najprawdopodobniej więc kłopoty pochodzą ze strony Valve, niestety wszystkie gry, które kupiłeś na Steamie, są z nim połączone, dlatego awaria CS GO wynika z problemów ze Steamem. 

 

Jak temu zaradzić?

Bezpośrednio niestety nie masz wpływu na działanie platformy Steam. Możesz jednak dowiedzieć się jak wygląda obecna sytuacja związana z działaniem usług Steamowych na Świecie, w tym również w Twoim regionie. Jesteś w stanie określić, kiedy usługi Steam wrócą do poprawnego działania dzięki pewnym informacjom.

 

Co należy zrobić?

Wejdź na stronę Steamstat.us. Serwis pokazuje aktualny stan wszystkich usług platformy spod znaku Valve. Jeżeli nastąpi awaria Steam, to właśnie tam pojawią się szczegółowe informacje na temat występujących problemów. Dane w Steamstat.us są aktualizowane co 45 sekund, dlatego informacje o stanie platformy są zawsze świeże.

 

Jak odczytywać dane o awarii Steam?

Dane Steamstat.us są podzielone na dwie kolumny. Z lewej strony wypisane są wartości generalne, takie jak ilość osób online na Steam, osoby w trakcie gry, aktualny status sklepu, czy też bardziej ogólne parametry dla wybranych gier (CS:GO, Dota 2, Team Fortress 2).

W prawej kolumnie zastosowano podział na regiony. Nas oczywiście interesuje Europa. Jeżeli wartość CM (Steam Connection Managers) wskazuje wartość koloru zielonego (OK), oraz wartość dla CS:GO (CS:GO Official Servers) również jest zielona (LOW, MEDIUM, HIGH), oznacza to, że Steam działa prawidłowo.

 

Poniższy screen z sytuacji, w której Steam działa prawidłowo:

 

Steam działa prawidłowo

 

 

Kiedy jest awaria CS GO?

O problemach ze Steam, świadczą dane koloru żółtego lub czerwonego. Jeżeli platforma ma obecnie problemy, to poszczególne wartości CM (Steam Connection Managers) są wypisane w procentach, na żółto. Podobnie w przypadku CS:GO (CS:GO Official Servers), zamiast prawidłowych wartości podanych wyżej, dla niektórych (lub wszystkich) regionów, wartości oznaczone są na żółto, najczęściej wyświetla się N/A. W przypadku problemów ze Steam, wartości koloru żółtego pojawiają się również w lewej kolumnie. 

 

Przykładowy screen z sytuacji, w której nastąpiła awaria Steam:

 

Awaria steam na steamstat.us

 


 

3. Problem u dostawcy internetowego

 

Czasami to nie awaria Steam, lecz dostawca usług telekomunikacyjnych jest sprawcą problemów z internetem w Twoim domu, które rzutują również na niewłaściwe działanie Steama.

Zazwyczaj objawia się to różnej długości przerwami z dostępem do netu. Czasami wystarczy zerknąć do skrzynki E-mail, być może umknęła Ci wiadomość od samego dostawcy, o planowanych przerwach technicznych. Takie jednak trwają dość długo (kilka godzin) i są realizowane w godzinach nocnych. Jeśli natomiast połączenie zrywa się często i na krótki czas, oznacza to, że prawdopodobnie Twojemu dostawcy internetu nie wie o występujących problemach. Warto więc zgłosić to na infolinię, gdzie technicy zweryfikują problem. 

 

 

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze