Awaria Steam, CS2 nie działa. Sprawdź co należy zrobić

0
Awaria steam, CS2 nie działa.

Istnieje kilka powodów, przez które CS2 może nagle przestać działać. Podpowiemy co zrobić w tej sytuacji i szybko rozwiązać problem.

Dlaczego nie mogę zagrać w CS2?

Czy właśnie spotkałeś się z sytuacją, w której dalsza gra jest niemożliwa, a na ekranie pojawił się komunikat o łączeniu z siecią Counter-Strike? Oznacza to, że połączenie zostało zerwane. Są trzy możliwe przyczyny. W dalszej części opisaliśmy wszystkie przypadki oraz sposób jak naprawić ten problem.

1. Problemy z Twoim komputerem

Często oprócz Steama, problemy występują z takimi programami jak Teamspeak czy Discord. Jest to spowodowane utartą pakietów internetowych. W takiej sytuacji wiele usług korzystających z sieci działa nieprawidłowo. W pierwszej kolejności sprawdź sprawność Twojego łącza internetowego. Możesz to zrobić, włączając przeglądarkę, a następnie sprawdzając czy dowolna strona zostanie załadowana. Jeśli tak, najprawdopodobniej jest to spowodowane niewłaściwym działaniem platformy Steam. Jeśli jednak strona nie ładuje się, przejdź do następnego punktu.

Diagnostyka połączenia

Najczęściej najlepszym wyjściem jest zresetowanie połączenia, poprzez wyłączenie i ponowne włączenie routera/modemu oraz komputera. Zwykle po tych zabiegach wszystko wraca do normy. Jeżeli problem z połączeniem występuje w dalszym ciągu, warto skorzystać ze strony Speedtest.pl i wykonać test prędkości łącza. Wartości powinny być takie, jak w umowie z dostawcą usług telekomunikacyjnych.

2. Awaria Steam a łączenie z siecią Counter-Strike

Jeśli powyższe czynności wykazały, że z Twoje połączenie funkcjonuje prawidłowo, to najprawdopodobniej nastąpiła awaria Steam. Wszystkie gry, które posiadasz w bibliotece tej platformy, wymagają stałego połączenia z nią, dlatego jeśli występują problemy ze Steamem, część gier w tym CS może nie działać.

Sprawdzenie stanu usług Steam

Nie masz bezpośrednio wpływu na platformę Steam. Możesz jednak dowiedzieć się jak wygląda obecna sytuacja związana z poprawnością funkcjonowania usług Steamowych na Świecie. Dane te mogą Ci dać wiele cennych informacji. Aby tego dokonać postępuj według poniższych wskazówek:

  • Wejdź na stronę Steamstat.us. Serwis pokazuje aktualny stan wszystkich usług platformy spod znaku Valve. Dane w Steamstat.us są aktualizowane co 45 sekund, dlatego informacje o stanie platformy są zawsze świeże.
  • Dane Steamstat.us są podzielone na dwie kolumny. Poniższa tabela pokazuje jak odczytywać dane:
Lewa tabelaPrawa tabela
Lewa tabela zawiera wartości generalne, takie jak ilość osób online na Steam, osoby w trakcie gry, aktualny status sklepu, czy też bardziej ogólne parametry dla wybranych gier (CS:GO, Dota 2, Team Fortress 2).W prawej tabeli występuje podział na regiony. Nas interesuje Europa. Jeżeli wartość CM (Steam Connection Managers) wskazuje wartość koloru zielonego (OK), oraz wartość dla CS:GO (CS:GO Official Servers) również jest zielona (LOW, MEDIUM, HIGH), oznacza to, że Steam działa prawidłowo.

Poniższy screen z sytuacji, w której Steam działa prawidłowo:

Steam działa prawidłowo
  • O problemach ze Steam, świadczą dane koloru żółtego lub czerwonego. Jeżeli platforma ma obecnie problemy, to poszczególne wartości CM (Steam Connection Managers) są wypisane w procentach, na żółto. Podobnie w przypadku CS:GO (CS:GO Official Servers), zamiast prawidłowych wartości podanych wyżej, dla niektórych (lub wszystkich) regionów, wartości oznaczone są na żółto, najczęściej wyświetla się N/A. W przypadku problemów ze Steam, wartości koloru żółtego pojawiają się również w lewej kolumnie.

Przykładowy screen, pokazujący problemy z platformą Steam:

Awaria steam na steamstat.us

3. CS2 nie działa przez problemy u dostawcy internetowego

Problemy u Twojego dostawcy usług internetowych, zazwyczaj objawiają się w postaci różnej długości przerw z dostępem do sieci. Warto sprawdzać pocztę E-mail, być może dostawca wysłał wiadomość klientom, o planowanych przerwach technicznych. Te jednak zwykle są realizowane w godzinach nocnych. Jeśli natomiast połączenie z siecią zrywa się często, na krótki czas lub zauważyłeś również utratę pakietów internetowych podczas gry, oznacza to, że problem wynika bezpośrednio od Twojego dostawcy sieci, który najprawdopodobniej nie wie o występujących problemach. Warto więc zgłosić to na infolinię, technicy zweryfikują problem

3 2 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Read in English