Arka Gdynia eSports. Akademia CS:GO właśnie ruszyła!

0
arka gdynia esports powstaje akademia cs go

Arka Gdynia eSports to nowa dywizja CS:GO klubu sportowego w Gdyni. Akademia jest otwarta dla każdego.

 

Arka Gdynia eSports to nowe dzieło działaczy gdyńskiego klubu sportowego. Zarząd widząc potencjał dochodowy jaki mogą przynieść wysokie wyniki na profesjonalnej scenie CS:GO. Postanawia więc stworzyć Akademię dla nowych graczy, którzy mogli by zasilić dywizję CS:GO. Oprócz tego klub znad bałtyku posiada już drużynę esportową. Mowa oczywiście o grze FIFA.

 

To bardzo dobra wiadomość, że duże kluby sportowe skuszeni możliwymi dużymi zarobkami inwestują w rozwój esportu w Polsce. W ten sposób idąc w ślady Wisły Płock czy Pogoni Szczecin, powstaje kolejna drużyna esportowa w naszym kraju. Oczywiście sama nazwa i środki na udział w turniejach to nie wszystko dlatego aby wyłonić najlepszych graczy. Ruszyła więc klubowa akademia CS:GO. W testach może wziąć udział absolutnie każdy. Dlatego jeśli masz talent i wyniki w CSie, powinieneś o tym pomyśleć.

 

Akademia Arki Gdynia eSports jest szansą dla młodych, utalentowanych osób. Głownie dla tych, które nie zdołały przebić się wśród znanych graczy polskiej sceny, a jest ich naprawdę wielu. O tym, że klub nie chce „zostać w tyle” i otwiera się na nowe możliwości wypowiedział się Dawid Żegliński (manager dywizji CS:GO Arki Gdynia).

 

Żegliński podkreśla, że wiek graczy nie jest żadną przeszkodą, nie ma limitu wiekowego. Zauważył on na pewno, że w Polsce nie brakuje prawdziwych talentów esportowych. Ważniejsza jest w tym przypadku elastyczność. Mowa tutaj o dyspozycyjności i umiejętności pogodzenia życia prywatnego lub szkolnego z grą w przyszłej drużynie CS:GO. Sam manager wypowiada się następująco:

 

Nie skreślamy nikogo, jeżeli tylko osoba zainteresowana grą w naszej drużynie będzie wykazywać ambicje, chęć ciągłej nauki i będzie oddana drużynie, to będziemy się tylko z tego powodu cieszyć. Mamy nadzieję, że w przypadku zainteresowania grą u nas przez młodych zawodników, będą to osoby umiejące połączyć edukację szkolną z grą w akademii, jak i z życiem rodzinnym/prywatnym. Zależy nam na wzajemnej współpracy, jeżeli zajdzie taka potrzeba, że zainteresuje nas gracz wyróżniający się znacznymi umiejętnościami, a będzie osobą bardzo młodą, to nie wykluczamy, że może dojść do sytuacji, w której będziemy współpracować z rodzicami, aby nauka i gra szły w parze i nie powodowały obniżenia jakości dla jednej i drugiej

 

Istnieją jednak pewne ograniczenia co do udziału w drużynie. Zawodnicy muszą mieszkać w Gdyni lub w okolicznych miejscowościach. Klub stawia na integracje udostępniając do treningów Terra Computer Polska, w którym drużyna będzie szlifować wspólną grę.

 

Aby wziąć udział w testach na zawodnika drużyny Arka Gdynia eSports, należy wypełnić formularz. Spiesz się, nabór trwa do końca września!

0 0 Oceny
Oceń ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Read in English