Arka Gdynia eSports. Akademia CS:GO właśnie ruszyła!

arka gdynia esports powstaje akademia cs go

Arka Gdynia eSports to nowa dywizja CS:GO klubu sportowego w Gdyni. Akademia jest otwarta dla każdego.

 

Arka Gdynia eSports to nowe dzieło działaczy gdyńskiego klubu sportowego. Zarząd widząc potencjał dochodowy jaki mogą przynieść wysokie wyniki na profesjonalnej scenie CS:GO. Postanawia więc stworzyć Akademię dla nowych graczy, którzy mogli by zasilić dywizję CS:GO. Oprócz tego klub znad bałtyku posiada już drużynę esportową. Mowa oczywiście o grze FIFA.

 

To bardzo dobra wiadomość, że duże kluby sportowe skuszeni możliwymi dużymi zarobkami inwestują w rozwój esportu w Polsce. W ten sposób idąc w ślady Wisły Płock czy Pogoni Szczecin, powstaje kolejna drużyna esportowa w naszym kraju. Oczywiście sama nazwa i środki na udział w turniejach to nie wszystko dlatego aby wyłonić najlepszych graczy. Ruszyła więc klubowa akademia CS:GO. W testach może wziąć udział absolutnie każdy. Dlatego jeśli masz talent i wyniki w CSie, powinieneś o tym pomyśleć.

 

Akademia Arki Gdynia eSports jest szansą dla młodych, utalentowanych osób. Głownie dla tych, które nie zdołały przebić się wśród znanych graczy polskiej sceny, a jest ich naprawdę wielu. O tym, że klub nie chce “zostać w tyle” i otwiera się na nowe możliwości wypowiedział się Dawid Żegliński (manager dywizji CS:GO Arki Gdynia).

 

Żegliński podkreśla, że wiek graczy nie jest żadną przeszkodą, nie ma limitu wiekowego. Zauważył on na pewno, że w Polsce nie brakuje prawdziwych talentów esportowych. Ważniejsza jest w tym przypadku elastyczność. Mowa tutaj o dyspozycyjności i umiejętności pogodzenia życia prywatnego lub szkolnego z grą w przyszłej drużynie CS:GO. Sam manager wypowiada się następująco:

 

Nie skreślamy nikogo, jeżeli tylko osoba zainteresowana grą w naszej drużynie będzie wykazywać ambicje, chęć ciągłej nauki i będzie oddana drużynie, to będziemy się tylko z tego powodu cieszyć. Mamy nadzieję, że w przypadku zainteresowania grą u nas przez młodych zawodników, będą to osoby umiejące połączyć edukację szkolną z grą w akademii, jak i z życiem rodzinnym/prywatnym. Zależy nam na wzajemnej współpracy, jeżeli zajdzie taka potrzeba, że zainteresuje nas gracz wyróżniający się znacznymi umiejętnościami, a będzie osobą bardzo młodą, to nie wykluczamy, że może dojść do sytuacji, w której będziemy współpracować z rodzicami, aby nauka i gra szły w parze i nie powodowały obniżenia jakości dla jednej i drugiej

 

Istnieją jednak pewne ograniczenia co do udziału w drużynie. Zawodnicy muszą mieszkać w Gdyni lub w okolicznych miejscowościach. Klub stawia na integracje udostępniając do treningów Terra Computer Polska, w którym drużyna będzie szlifować wspólną grę.

 

Aby wziąć udział w testach na zawodnika drużyny Arka Gdynia eSports, należy wypełnić formularz. Spiesz się, nabór trwa do końca września!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *